Polska marka MESS Apparel i jej minimalistyczna, ponadczasowa kolekcja

Marka MESS APPAREL powstała w Poznaniu. Założyła ją Magdalena Uniłowska, która chciała tworzyć kolekcje ubrań przyjazne środowisku. Element ekologiczny jest tutaj realizowany nie tylko poprzez świadome wybieranie materiałów, ale też przez same kroje ubrań, które będąc ponadczasowe mogą dłużej służyć użytkowniczkom.

Koniec ze zmianą ubrań w szafach co sezon. Ekologiczne podejście do mody nie polega tylko na kupowaniu ubrań, które stworzone są z naturalnych materiałów, lub pochodzących z recyklingu. Aby pomóc środowisku należy ograniczyć ilość kupowanych spodni czy koszulek wybierając wzory, które będą dobrze wyglądać nawet za kilka lat. Właśnie takie podejście do mody przyświecało Magdalenie Uniłowskiej – założycielce marki MESS Apparel.

MESS Apparel powstała z potrzeby tworzenia prostych, minimalistycznych wzorów wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Dzięki wykorzystaniu tkanin o prostych wzorach i jednolitych kolorach, szyte ubrania są uniwersalne i mogą być ze sobą łączone w myśl garderoby kapsułowej.

Zaczynając przygodę z MESS od początku wiedzieliśmy, że chcemy tworzyć w pełni odpowiedzialnie i fair. Nie chcemy być dłużnikami naszej planety, dlatego staramy się dawać więcej niż bierzemy. Nasze ubrania są w stu procentach projektowane i szyte w Polsce. Korzystamy z niewielkich, lokalnych szwalni, dla których priorytetem jest jakość, a nie ilość – mówi Magdalena Uniłowska.

Przykładem są metki, wykonane z przędzy pochodzącej z recyklingu butelek PET. Marka tak pakuje zamawiane w sklepie produkty, aby do klientek trafiały w opakowaniach kartonowych pochodzących z recyklingu, na których nadruki wykonane są ekologicznymi farbami na bazie wody.

Realizując z naszym partnerem zamówienia na opakowania kartonowe wspieramy organizację One Tree Planted, prowadzącą na całym świecie akcje prośrodowiskowe. Idąc krok dalej, wprowadziliśmy roślinne, biodegradowalne foliopaki na bazie skrobi, które nie zawierają plastiku pochodzącego z przetwarzania nafty – wyjaśnia Magdalena Uniłowska.


W premierowej kolekcji MESS Apparel znajdziemy proste i wygodne sukienki o lekko oversize’owym kroju, lniane kuloty i koszule. Projektantka przygotowała elementy bazowe, takie jak monochromatyczne T-shirty i bluzki typu longsleeve. Kolekcję wyróżniają naturalne tkaniny i dzianiny – len oraz bawełna. Ta ostatnia została czasami wzbogacona niewielką ilością elastanu, dzięki czemu ubrania mają lepszą jakość i zachowują naturalność oraz lekkość przy codziennym użytkowaniu. Dzięki ograniczonej gamie kolorów ubrania można z powodzeniem łączyć tworząc piękne zestawienia.

Powstała kolekcja, której przyświeca hasło „less is more”. W ten sposób twórczyni marki chce zainspirować wszystkich do odpowiedzialnych zakupów oraz zwrócenia uwagi na jakość.

Mocno wierzymy, że odpowiedzialność za środowisko i zrównoważony rozwój, to nie budowanie przewagi konkurencyjnej. To aktywności, które chcemy realizować na co dzień tworząc produkty MESS – dodaje na koniec projektantka.

Ubrania marki MESS Apparel znajdziecie na oficjalnej stronie messapparel.pl.

Czytaj też: Kolekcja | Bluza | Kurtka | Edytorial | Projektant

źródło: Messapparel.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły