Polska moda w obliczu wojny. Zbierają i przekazują materiały dla ukraińskiego wojska!

Polska moda w obliczu wojny nie ukryła głowy w piasek (przynajmniej w znaczącej większości). Wiele polskich marek modowych oferuje swoje wsparcie finansowe i materialne, a także przestrzenie pracowni, a także zapraszając uchodźców do pracy, czy na bezpłatne staże. Jedną z takich inicjatyw stworzył Serafin Andrzejak, który wraz z m.in. Gosią Baczyńską, Anią Kuczyńską, zespołami Bizuu, Risk oraz Tomaotomo wspólnie zbierają materiały, ścinki i skrawki krawieckie, z których uszyte zostaną kamuflaże do siatek maskujących, kominiarek oraz koców, które zwyczajnie mogą przydać się w nieustannie walczącej Ukrainie. 
Poniżej publikujemy komunikat zespołu Serafin Andrzejak: 

Jako marka modowa nie pozostaliśmy obojętni na ukraińskie cierpienie i nikczemną agresję Rosji Putina. Z inicjatywy jednej z naszych krawcowych – pani Natalii, która jest z pochodzenia Ukrainką, postanowiliśmy zebrać materiały nadające się do tworzenia wojskowego kamuflażu. Na nasz apel w mediach społecznościowych odpowiedzieli projektanci oraz marki z branży. Do tej pory wsparli nas: Gosia Baczyńska, Ania Kuczyńska, Bizuu, Risk oraz m. in. Tomaotomo. Jesteśmy w stałym kontakcie z kolejnymi markami – lista powiększa się z dnia na dzień, a nasza pracownia stała się tymczasowym magazynem dla wszystkich zebranych materiałów. To tutaj także przygotowujemy wstępnie kamuflaż, w zależności od naszych mocy przerobowych.


Ponadto, odezwaliśmy się do producentów tkanin oraz hurtowni. Ofiarność polskiej społeczności jest naprawdę wzruszająca. Nastąpiła pełna mobilizacja modowych sił w dobrej wierze. Dlatego też rozszerzyliśmy pomysły na kamuflaż także do siatek maskujących, kominiarek oraz koców, które zwyczajnie mogą przydać się w nieustannie walczącej Ukrainie.

Czego potrzebujemy?

Wszelkich naturalnych, matowych tkanin w ziemistych kolorach – khaki, brąz, ciemny beż, szarości, etc.
Jeśli chcecie dołączyć się do naszej inicjatywy, piszcie maila na michal@serafinandrzejak.com lub odzywajcie się do nas bezpośrednio na Instagramie @serafinandrzejak Możecie też po konsultacji podrzucić pomoc bezpośrednio do naszej warszawskiej pracowni przy ul. Ligocka 2/1 w Warszawie. Razem pomożemy na większą skalę!

Od kilku dni nasza redakcja solidaryzuje się z Ukrainą w obliczu wojny rozpętanej przez Rosję. Publikujemy treści wspierające Ukrainki i Ukraińców. Informujemy o ich twórczości, talentach, osiągnięciach i wsparciu płynącym z całego świata. Pełną listę artykułów wspierających Ukrainę w tych trudnych chwilach znajdziecie pod tagiem #SolidaritywithUkraine

Czytaj też: |  Ukraina  | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie  | #SolidaritywithUkraine

źródło: Materiał Prasowy /Polska moda w obliczu wojny /  https://www.serafinandrzejak.com