Fashion & headpiece by Magdalena Lasocinska Photo: Adam Slowikowski Model: Julia G. / Moss Models Make up: Grzegorz Szustak ph.assistant: Roman Savchenko

Magdalena Lasocińska i jej genialna, minimalistyczna kolekcja [ZDJĘCIA]

Kultura Japonii stała się główną inspiracją dla nowej kolekcji młodej polskiej projektantki. Magdalena Lasocińska postawiła na minimalizm i wielowymiarowe konstrukcje.

Podstawą kolekcji jest przestrzeń, geometria i surowość form. Jako kreator wizerunku, na co dzień pomocny innym w odnalezieniu indywidualnego stylu, pragnęła w swojej kolekcji pokazać własne rozumienie pojęcia “less is more”.

Kolorystyka utrzymana została w szarościach, czerniach i naturalnych brązach pozostawia jednocześnie odbiorcy swobodę interpretacji w budowaniu własnego stylu. Wzory i kolory ustępują miejsca nie tak oczywistej konstrukcji. Najmocniej akcentuje to model kombinezonu, który poza standardem łączy w sobie dwa rozwiązania, klasycznych spodni i sukienki. Len, z którego jest wykonany, uszlachetnia całość stanowiąc świetną alternatywę dla klasycznego kostiumu.

W kolekcji znajdują się ponadto wełniane płaszcze w formie tuby, sukienka-fartuch, a całość wizerunku kolekcji dopełniają własnoręcznie wykonane akcesoria w postaci toreb oraz headpiece’y. Poza funkcją dekoracyjną sesji, posiadają one swój element symboliczny – przestrzeń i plastyczność, która tworzy jednostkę będącą narzędziem własnego stylu. Projekt nie jest kierowany do wszystkich, zwłaszcza nie do tych, którzy wyłącznie chcą oszczędzić czas.

To dosyć wymagająca linia dla tych, którzy kochają modowe sushi i nie boją się otworzyć na nowe formy. Pomysł zrodził się wraz z dyplomem, kończącym moją przygodę z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi – mówi projektantka.

Jego pierwsza odsłona ukazała się w 2013 roku w finale XIV edycji międzynarodowego konkursu Off Fashion Kielce, a obecnie kolekcja zamknięta została w przestrzeni czarno-białych fotografii, które w sierpniu otrzymały pierwszą nagrodę w kategorii Professional Advertising Fashion w X edycji prestiżowego konkursu fotograficznego PX3 Prix de la Photographie 2016. Autorem zdjęć jest Adam Słowikowski.

Projekty realizowane są na zamówienie oraz dostępne w butiku Quadrat w Berlinie.