Polskie marki na włoskich targach Pitti Uomo

Jak co roku w połowie czerwca w słonecznej Florencji odbyły się najsłynniejsze targi mody męskiej – Pitti Uomo. Ich historia ma swoje początki w latach 50-tych XX wieku, kiedy odbywały się tu pokazy mody, w które z czasem coraz większy wkład miała włoska firma promująca wzornictwo przemysłowe i modowe Pitti Immagine. Stąd od roku 1972 targi przyjęły nazwę Pitti Immagine Uomo.

W czasie tych kilku dni można obejrzeć kolekcje wielu marek z całego świata, projektantów, a jednocześnie spotkać licznych blogerów modowych, fotografów oraz wielu świetnie ubranych mężczyzn zafascynowanych modą męską. Uczestnicy wykazują się niewiarygodną fantazją i przemyślanymi stylizacjami. Samo przyglądanie im się jest przyjemnością dla oka. Florencja zamienia się podczas targów w jeden wielki pokaz mody. Dookoła na ulicach, w kafejkach i restauracjach słychać dyskusje o modzie w różnych językach świata. Pitti Uomo to esencja mody męskiej zarówno dla wystawiających, jak i oglądających.

Targi odwiedzają również przedstawiciele polskiej branży fashion. Od ponad 12 lat targi regularnie odwiedza zespół Recman, a w tym roku do ekipy dołączył ambasador  marki – Michał Będźmirowski znany szerzej  jako Modny Tata. Jego wyróżniająca się stylizacja marki Recman została doceniona przez wielu fotografów modowych.


Pierwszego dnia Michał miał na sobie szyty na miarę dwurzędowy garnitur Recman w kolorze jasnoszarego melanżu ze 100% naturalnego lnu. Włoskiego sznytu nadały wyłogi w szpic i naszywane kieszenie”-komentuje Anna Olbryś, Brand &VM Manager Recman. „Stylizację Michał uzupełnił wygodnymi loafersami z dziurkowanej skóry, które są idealną letnią alternatywą dla eleganckiego, klasycznego obuwia.Kolejnego dnia Michał miał na sobie  jednorzędową, brązową kamizelkę ze 100% wełny wykończoną naturalnymi guzikami z rogu oraz jasnoszare spodnie. Całość szyta na miarę w szwalni Recman z wysokogatunkowych 100% wełen, pochodzących z renomowanych, włoskich tkalni. Kropkę nad i postawił fular oraz zamszowe mokasyny, które idealnie dopełniły letnią stylizację.”-mówi Anna Olbryś.

Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w kampanii marki Recman jako model i ambasador, a teraz jestem z marką na światowej klasy targach Pitti Uomo. To dla mnie cenne doświadczenie. Moda jest od zawsze jedną z moich pasji, która pozwala na wyrażenie siebie. Lubię eksperymentować ze swoim wizerunkiem, a szeroki wachlarz produktów Recman w pełni mi to umożliwia, co- mam nadzieję- widać w moich stylizacjach – mówi Michał Będźmirowski.

Materiał prasowy partnera

Zoabcz również: Moda | Kolekcja | Wydarzenia

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły