Polskie modelki i aktorki w akcji charytatywnej “Zróbmy to razem dla pszczół”!

Topowe polskie modelki – Anna Jagodzińska, Julia Bijoch, Marlena Szoka, Nikola Stajszczak, Anna Zasada i Monika Partyka oraz aktorki – Karolina Bruchnicka czy Monika Mrozowska wzięły udział w akcji “Zróbmy to razem dla pszczół”, zorganizowanej przez aktywistkę Dianę Dybę we współpracy z polską marką modową Bynamesakke. Pieniądze z akcji zostaną przekazane na zwiększenie populacji warszawskich pszczół.

Życie na Ziemi bez pszczół będzie niemożliwe. Ta przerażająca wizja, o której alarmują ekolodzy, staje się coraz bardziej realna. Pszczoły znalazły się na liście gatunków zagrożonych, a naukowcy przestrzegają – bez pszczół przetrwamy maksymalnie 10 lat. Działania na rzecz ratowania zagrożonego gatunku muszą być globalne, ale należy zacząć od najbliższej okolicy. Do walki o los pszczół, a co za tym idzie nas samych, zachęca aktywistka Diana Dyba – inicjatorka akcji “Zróbmy to razem dla pszczół”, do której przyłączyła się polska marka modowa Bynamesakke.


W ramach inicjatywy “Zróbmy to razem dla pszczół”, Bynamesakke przeznaczy kwotę 20% z zakupu każdego T-shirtu w czerwcu na rzecz Fundacji Pociechom, która wykorzysta zebrane środki na zwiększenie populacji pszczół. Na terenie warszawskiej pasieki należącej do Fundacji Pociechom zostaną zbudowane nowe ule i domki dla trzmieli. Organizatorzy podkreślają, że zwiększenie populacji pszczół to obecnie kwestia priorytetowa, a każda złotówka jest niezwykle cenna.

Do akcji przyłączyły się topowe polskie modelki, między innymi Anna Jagodzińska, Julia Bijoch, Monika Partyka, Anna Zasada czy Nikola Stajszczak a także polskie aktorki – Monika Mrozowska i Karolina Bruchnicka, które zachęcają swoich fanów do kupowania T-shirtów marki.

Bynamesakke to pierwsza marka na polskim rynku założona przez Izę i Roberta Keyes – Krysakowskich, którzy od początku postawili na tworzenie zrównoważonej mody. Marka skupia się na wprowadzaniu działań proekologicznych, które redukują negatywny wpływ procesu tworzenia ubrań na środowisko. Produkuje ubrania z wysokojakościowych materiałów, w tym autorskiej bawełny. Przy współpracy z polską farbiarnią, marce udało się zredukować zużycie wody, potrzebne do farbowania ubrań z 60 litrów na 1 kg ubrań do 6 litrów.

Metki Bynamesakke wytwarzane są z bawełny z recyklingu, a zamówienia pakowane są w biodegradowalne foliopaki. W ostatnim czasie Bynamesakke nawiązało także współpracę z Fundacją Eco Textil, która poddaje ubrania recyklingowi, a część dochodu przeznacza na

tworzenie wypożyczalni sprzętu dla niepełnosprawnych. Na Mysiej 3, gdzie mieści się butik Bynamesakke, stanął już kontener, do którego można wrzucać niepotrzebną odzież, tym samym dając jej drugie życie.

Zobacz również: Ekologia | Moda | Wydarzenia