Pomarańczowe mieszkanie w Gdańsku, czyli pozytywna moc kolorów!

Pomarańczowe mieszkanie w Gdańsku o powierzchni 29 metrów kwadratowych powstało na osiedlu Rewita. Założeniem projektu było połączenie odważnych barw i naturalnego materiału – sklejki. W projekcie postawiliśmy głównie na pozytywną moc kolorów, wplatając elementy późnego modernizmu takie jak obłe kształty i prosta forma. Styl w jakim został wykonany projekt: połączenie późnego modernizm, eklektyzmu i skandynawskiego

We wnętrzu widoczne jest nawiązanie do Stoczni Gdańskiej – ceglany kolor mebli oraz motyw żurawi stoczniowych. Wzór kamiennego terazzo na blacie kuchennym oraz kolorowego w łazience wpływają na intensyfikację pozytywnych akcentów wnętrza. Zabawa kolorem widoczna jest również na ścianach – kilka barw zestawionych ze sobą w postaci namalowanych prostokątów i kwadratów.


Sklejka to nadrzędny materiał we wnętrzu. Zabudowa kuchenna, okładzina za tv (wyk. Skamo), regał na książki (Skleia) , stół i stolik kawowy (Iker) oraz krzesło Finn (Fameg) posiadają wspólny motyw, dając nam element przewodni.

Inwestorom zależało na uzyskaniu ergonomii i komfortu na niewielkiej przestrzeni. Mieszkanie przeznaczone będzie zarówno na wynajem krótkoterminowy, jak i dla studenta. Kuchnia z pełnowymiarowymi sprzętami AGD, licznymi szafkami z miejscem do przechowywania. W sypialni duża szafa w zabudowie, miejsce do nauki oraz regał na książki. Udana współpraca z Inwestorami przyniosła zamierzony efekt – zadowolenie Klienta oraz oryginale i funkcjonalne wnętrze.

Nazwa projektu: Pozytywna moc kolorów / Pomarańczowe mieszkanie w Gdańsku
Architekci: Vzorovo
Lokalizacja: Gdańsk
Fotograf: INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek
Metraż: 29 m2
Ilość pomieszczeń: 3
Rok projektu: 2021
Rok realizacji: 2021

O architektach: 
Vzorovo – projekt zrealizowany przez autorską pracownię projektowania wnętrz Vzorovo, prowadzoną przez Alicję Dąbrowską i Krzysztofa Dąbrowskiego. Pracownia przez ostatnie kilka lat działała pod nazwą Oaky Studio, ale niedawno zdecydowaliśmy się wprowadzić w naszą markę trochę świeżości poprzez rebranding i tak powstało Vzorovo. W naszej pracy skupiamy się na indywidualnym podejściu do każdego projektu. Oprócz pogoni za trendami cenimy sobie ponadczasowe rozwiązania, naturalne materiały i jakość. Najbardziej lubimy realizować projekty pod klucz, gdzie możemy mieć cały proces pod kontrolą i być pewni, że efekt spełni w 100% założenia projektowe. Wtedy możemy na etapie wykonawstwa zadbać o każdy detal, a to one tworzą spójną całość dająca niepowtarzalny efekt. Inne mieszkanie autorstwa Vzorovo znajdziecie klikając TUTAJ! 

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Styl skandynawski | whiteMAD na Instagramie

zdjęcia: INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek