Pomysł na piękne wnętrze. Tutaj lamele ścienne grają główną rolę

Jeszcze kilka lat temu pojawiały się głównie w najlepszych hotelach. Teraz z powodzeniem zdobią wnętrza domów jednorodzinnych i mieszkań. Nieważne czy lubisz minimalizm, styl skandynawski czy wnętrza glamour. Mnogość kolorów i faktur sprawia, że lamele ścienne nadadzą się do wszystkich wnętrz.

Lamele ścienne zyskują popularność, bo pozwalają odmienić salon czy sypialnię bez dużych nakładów finansowych. Znudziła ci się gładka ściana? Wystarczy odrobina wyobraźni, by stworzyć oryginalną przestrzeń. Lamele z powodzeniem odnajdą się w salonie – najczęściej montowane są za telewizorem. Takie umiejscowienie stanowi tło dla urządzeń RTV i dodatkowo pozwala zadbać o optymalną akustykę. Ich montaż ograniczy pogłos i wpłynie korzystnie na komfort przebywania w pomieszczeniu. Dodatkowo pionowe umieszczenie lameli optycznie powiększa przestrzeń.

Jeśli nie wiesz, który kolor lameli wybrać podpowiadamy, że najbezpieczniejszą opcją będzie kolor naturalnego drewna. Natura we wnętrzu działa zawsze na plus, a jeśli masz minimalistyczne meble to drewniany kolor przełamie ich surowość.

Kolejnym pomieszczeniem idealnym dla lameli jest sypialnia. Zamontowane na ścianie za łóżkiem będą pełnić rolę zagłówka. Takie umieszczenie lameli będzie świetnym tłem dla każdego koloru pościeli czy łóżka. Nie trzeba być specjalistą od wnętrzarskich trendów, to po prostu będzie ze sobą pasować. Dodatkowo w sypialni ścianę z lameli można urozmaicić montując panele tapicerowane – całość będzie stanowić unikalną i przyjemną dla oka kompozycję.

Na rynku dostępne są też lamele, których wygląd imituje beton lub kamień. Producent lameli firma Gold Door ma nawet w swojej ofercie lamele zdobione wzorami, w których przeplatają się elementy srebra i złota – to propozycja dla tych, którzy chcą stworzyć wysublimowane wnętrze.

Zależało nam na tym, by stworzyć linię produktów, która spełniałaby oczekiwania naprawdę wymagających klientów, poszukujących rzeczy jedynych w swoim rodzaju. Bez względu na to, czy urządzamy dom, mieszkanie, czy wnętrze restauracji lub hotelu – lamele PRO wszędzie sprawdzą się doskonale. Uwagę przyciąga przede wszystkim ich wygląd. Dla podkreślenia ekskluzywności tego produktu, wprowadziliśmy do niego akcenty złote i srebrne. Myli się jednak ten, kto sądzi, że są to bardzo ostentacyjne elementy wystroju. Ich szlachetność polega na tym, że umiejętnie połączono w nich prostą, skromną formę i dobrze rozumiane bogactwo ornamentyki. Ten mariaż udał się znakomicie, dlatego z dumą możemy stwierdzić, że mamy produkt klasy premium.

Z kolei do pokoju dziecka sprawdzą się lamele w pastelowych kolorach. Dodadzą one przytulnego i miłego charakteru, doskonale pasującego do dziecięcego świata.

Lamele Gold Door wykonane są z płyty MDF. To trwały i odporny materiał, który zapewnia stabilność i bezpieczeństwo. Na takich lamelach bez obaw można powiesić lustra, lampy i inne elementy dekoracyjne. To prosty element, ale tkwi w nim ogromny potencjał. Lamele pozwalają radykalnie odmienić wnętrze bez wydawania fortuny na remont. Po prostu wystarczy ozdobić nimi jedną ścianę lub jej fragment, aby wnętrze zyskało zupełnie nowe oblicze. Więcej inflacji o lamelach i przykładach ich użycia znajdziecie na stronie www.golddoor.pl.

źródło grafik: Gold Door

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Drewno | Sypialnia | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowałem we współpracy z firmą Gold Door.