POP in - Dinner & Bar Gdynia Design: SIKORA WNĘTRZA + ARCHITEKTURA Foto: TOM KUREK

Pomysły i inspiracje. Skąd je czerpać?

Nie od dziś wiadomo, że internet jest dosłownie kopalnią pomysłów i inspiracji. Ma to swoje plusy i minusy, jeśli ogranicza nas czas – to może się okazać, że zanim znajdziemy „to coś” stracimy wiele godzin. Gdzie więc architekci i projektanci szukają inspiracji dla swoich projektów?

Podpowiemy Wam kilka miejsc, do których warto zaglądać, nie powinny być dla Was zaskoczeniem, ale czasem dzieje się tak, że po prostu o nich zapominamy.

Po pierwsze. Social Media

Jest wiele grup dedykowanych dla architektów i projektantów wnętrz, gdzie inni często dzielą się swoimi projektami, czy też pomysłami. Można podejrzeć wiele naprawdę ciekawych rozwiązań, często również poradzić się w jakimś konkretnym temacie. Nie zapominajcie też o profilach różnych marek, których design i funkcjonalność jest Wam bliski. Dzisiaj wiele rzeczy w pierwszej kolejności dzieje się na kanałach social media, a dopiero później na stronie www producenta, czy w katalogu. Pinterest, czy Instagram ułatwiają znalezienie odpowiedzi na nasze pytanie – wpisując konkretną frazę w lupkę możemy znaleźć naprawdę ciekawe rozwiązania. W Polsce te dwie platformy mocno zyskały na znaczeniu – korzystają z niej producenci, blogerzy, architekci, projektanci oraz… Wasi Klienci. Warto podpatrzeć co im się podoba.

Po drugie. Magazyny i portale internetowe

W obu tych miejscach obowiązuje ścisła selekcja, więc dla Was może to być znacząca oszczędność czasu. Nasz magazyn jest kwartalnikiem, musicie uwierzyć nam na słowo, że bardzo ciężko jest ograniczyć ilość materiałów, jaką chcemy pokazać, ale tym samym dajemy Wam gwarancję, że to są ściśle wyselekcjonowane treści. Portal daje nam trochę więcej miejsca do popisu. Z jednej strony sami wyszukujemy dla Was najlepsze materiały, a z drugiej wiele z nich trafia na naszą redakcyjną skrzynkę mailową. Możemy śmiało mówić o sobie jak o selekcjonerach treści. Wybierzcie swoje ulubione magazyny i portale – przeglądajcie je regularnie. Zaznaczajcie, co tylko wpadnie Wam w oko – post it w wersji tradycyjnej papierowej, czy też aplikacje mobilne stworzone specjalnie do tych celów jak np. Pocket (korzystamy z niego codziennie!).

Po trzecie. Katalogi i albumy

Zwłaszcza albumy zyskują ostatnio na popularności. Pięknie wydane, zdobią niejedną półkę. Bardzo często przy okazji festiwali, czy wydarzeń związanych z designem można kupić prawdziwe perełki. Często są to limitowane wydawnictwa, w których znajdziemy określoną ilość i jakość materiałów. Producenci również przykładają dużą uwagę do swoich materiałów, dzięki temu ich katalogi to bardzo często albumy typu LookBook, TrendBook albo… LIGHT BOOK!

Album LIGHT BOOK marki AQForm

Ta ostatnia pozycja to nowość na rynku: album w całości poświęcony światłu. Czym jest? Skąd pomysł na jego opracowanie?

Każdego dnia z produktów AQForm korzysta w swoich projektach kilkadziesiąt pracowni architektonicznych. Wiele zdjęć z ciekawych realizacji trafia do polskiego producenta. Długo szukano sposobu na ich szczególną prezentację. Odpowiedzią jest LIGHT BOOK – album pełen oświetleniowych inspiracji.

Każdy z nas lubi pięknie wydane magazyny i albumy. Są ozdobą stolików, półek. Lubimy do nich zaglądać, kiedy szukamy „tego czegoś”. To wydawnictwo daje taką możliwość, pozwala znaleźć pomysł. Często są to zaskakujące aranżacje, będące połączeniem stylów, ale przede wszystkim pokazujące, jak funkcjonalność może współgrać z designem. LIGHT BOOK w swojej formie ma przede wszystkim inspirować – architektów, projektantów wnętrz oraz każdą osobę, która będzie miała możliwość zapoznania się z tym wydawnictwem na żywo.

Na ponad 100 stronach można znaleźć oświetlenie w różnych przestrzeniach – od prywatnych, po biurowe i restauracyjne. A także ekspozycje np. sklepu. Twórcom tego wydawnictwa zależało, aby poza pięknymi zdjęciami w LIGHT BOOK’U znalazło się również miejsce na porady oraz wskazówki na temat doboru oświetlenia. Jednak najważniejszy element to ściśle wyselekcjonowane projekty, w których oświetlenie odgrywa najważniejszą rolę. Tak powstało ponad 100 stron inspiracji.

Album LIGHT BOOK marki AQForm

To nie wszystko! Na samym końcu umieszczono kilka stron przeznaczonych na notatki, pomysły, obserwacje oraz projekty – to szczególne miejsce dla właścicieli LIGHT BOOK’A.

Jak zdobyć swój egzemplarz LIGHT BOOK’A od AQForm?

LIGHT BOOK dostępny jest tylko w wersji drukowanej i do tego limitowanej! Jeśli chcecie otrzymać swój egzemplarz – skontaktujcie się z menadżerem regionu AQForm i umówcie na spotkanie!

Czytaj też: Wnętrza | Meble | Lampy | Detal | whiteMAD na Instagramie

źródło: AQForm

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły