Ponad 100 nowych mieszkań w centrum Poznania. Rusza budowa “Mostowej 23”

Zaledwie kilkaset metrów od Starego Rynku w Poznaniu powstanie budynek “Mostowa 23”. Znajdą się tutaj mieszkania i sklepy.

O tej inwestycji pisaliśmy już w 2014 r. tutaj. Działka, którą obejmuje inwestycja znajduje się w pobliżu Placu Bernardyńskiego w Poznaniu. Charakteryzuje ją bardzo nietypowy kształt, który z jednej strony ograniczony jest ul. Mostową, a z drugiej Garbarami. Działkę zdecydował się jednak kupić deweloper Konimpex-Invest, który chce tutaj zbudować budynek mieszkalny z lokalami handlowymi i usługowymi w części parteru.

Misji zaprojektowania nowego budynku podjęli się architekci z pracowni Ewy i Stanisława Sipińskich. To jedno z najbardziej znanych w tym mieście biur, który ma na swoim koncie liczne realizacje w Poznaniu. Wśród nich wymienić można między innymi: wieżowiec Andersia Tower czy kompleks Atanera przy ul. Towarowej.

Nowy budynek “Mostowa 23” z każdej strony będzie wyglądać inaczej. To celowy zabieg architektów, którzy chcieli wypełnić podłużną działkę obiektem wpisującym się w otoczenie. Od strony ul. Garbary znajdzie się przeszklona i wąska część, którą przeznaczono na działalność handlową. Z kolei wzdłuż ul. Dowbora-Muśnickiego i Mostowej znajdzie się część mieszkalna.

Budynek będzie mieć pięć pięter i zaoferuje w sumie 108 mieszkań. Wśród nich znajdą się kawalerki o powierzchni 28 m kw. i większe. Powierzchnia największych mieszkań wyniesie 126 m kw. Budowa ruszy jeszcze latem tego roku i zakończy się w pierwszej połowie 2019 r.

źródło: informacje prasowe