Pornhub Awards. Statuetkę inspirowaną nauką o seksie zaprojektował Peter Saville.

To już kolejna edycja konkursu Pornhub Awards organizowanego przez jedną z największych platform streaming’owych dla dorosłych. W tym roku autorem statuetki jest brytyjski projektant Peter Saville.

Zadaniem projektanta było stworzenie modelu statuetki, która będzie wręczana aktorom i aktorkom filmów dla dorosłych wyróżnionych przez platformę Pornhub. Peter Saville, brytyjski projektant i grafik postanowił oddać motyw seksu w sposób oryginalny i nieoczywisty. Jak to zrobił?

Jak mówi sam projektant największym wyzwaniem było zaprojektowanie trofeum celebrującego seksualność, przy jednoczesnym nie powielaniu utartych stereotypów i banałów związanych z seksem. Saville przytoczył również swoją rozmowę z reżyserką filmów dla dorosłych, która zaznaczyła jak wielką rolę w obsadzie scen seksu odgrywa chemia i nauka. Właśnie ta rozmowa skłoniła Brytyjczyka do rozpoczęcia zgłębiania wiedzy na temat erotyki i seksualności w kontekście naukowym.

Po zapoznaniu się z naukową stroną ludzkiej seksualności Peter Saville zaproponował dwie połączone obręcze – jedna heksagonalna, druga pentagonalna, które mają symbolizować „hormon seksu”. Kształt ma się wywodzić z połączenia struktur molekularnych wielu hormonów, które wydzielają się podczas stosunku seksualnego. Główną inspiracją był model serotoniny, czyli tzw. “hormonu szczęścia”. Na krańcach obręczy pojawiły się falliczne wypustki. Całość pokrył pomarańczową farbą, która ma identyfikować statuetkę z tożsamością wizualną marki. Przypomnijmy, że w zeszłym roku autorem statuetki był raper Kanye West.

Pornhub to największy portal oferujący filmy pornograficzne oraz streaming dla dorosłych. W 2018 roku stronę odwiedzono 33,4 miliarda razy, a codziennie stronę odwiedza ponad 92 miliony użytkowników z całego świata.