Port Praski – spektakularna inwestycja nad brzegiem Wisły nabiera tempa

Po wieloletnich rozmowach Port Praski otrzymał wreszcie pozwolenie na budowę śluzy przeciwpowodziowej. Zgoda wydana została przez wojewodę dzięki czemu, budowa ogromnego kompleksu mieszkalno-biurowego nabierze rozpędu.

Port Praski w założeniu zarówno architektów jak i inwestora stać się ma wizytówką Warszawy. W planach jest wybudowanie apartamentów z własną przystanią, hoteli, amfiteatru, pływającej restauracji a nawet szpitala.

Inwestycja powstaje na terenie o powierzchni ponad 38 ha i tworzyć ją będą cztery podstawowe kwartały: Stara Praga, City, Doki oraz Park mediów. Miejsce leżące w sercu miasta, zaledwie dwie stacje metra od śródmieścia, blisko szlaku wodnego zdaję się być wręcz wymarzone pod tego typu inwestycje. Pierwsze obiekty ze Starej Pragi już powstają. Atmosfera miejsca ma nawiązywać do przedwojennej warszawskiej Pragi z jej charakterystycznymi elewacjami, a wysokość budynków nie będzie przekraczać 30 m.

Nowo powstające obiekty mają sprawić, że Port Praski otworzy się na Wisłę i wykorzysta potencjał tej części miasta. Znajdziemy tam również prywatną strefę dla mieszkańców z drewaninaymi tarasami, ciekawym oświetleniem i małą architekturą. W dawnych dokach portowych wyrośnie luksusowa dzielnica mieszkaniowa z apartamentami o podwyższonym standardzie. W miejscu tym powstaną także butiki, restauracje, kawiarnie, oraz bulwary wraz z mariną dla kilkudziesięciu jachtów i tramwaju wodnego. City to natomiast część inwestycji przeznaczona pod zabudowę biznesową. Dominować ma tam zabudowa wysokościowa. W sięgających aż 160 m wieżowcach znaleźć będzie można bogatą ofertę powierzchni o przeznaczeniu biurowo-hotelowo-usługowym.

Prócz tego wybudowana zostanie galeria handlowa, szkoła i  hale sportowe. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie najwyższych kondygnacji na luksusowe apartamenty z widokiem na rzekę oraz piękną panoramę miasta.

Miejscem przeznaczonym do spędzania aktywnie wolnego czasu na świeżym powietrzu będzie Park Mediów. Mają odbywać się tam imprezy targowe, wystawiennicze i rekreacyjne. Powstanie amfiteatr oraz multimedialna galeria, plaża i boisko. W późniejszym etapie inwestor przewiduje wybudowanie kolejki linowej nad Wisłą, która połączy Park Mediów z Centrum Nauki Kopernik.

Port Praski to bez wątpienia spektakularna inwestycja, która z powodzeniem ma szansę stać się nową ikoną Warszawy. Będziemy czujnie przyglądać się realizacji zamierzonych planów.