PORTS 1961 w Szanghaju. Ta fasada wciąż zachwyca! 

Luksusowe butiki, w szczególności te znajdujące się przy najbardziej prestiżowych ulicach świata niemal zawsze robią oszałamiające wrażenie. Jednak niewiele z nich może się mierzyć z flagowym sklepem  PORTS 1961 w Szanghaju, którego fasada wręcz hipnotyzuje.

Flagowy butik PORTS 1961 w Szanghaju znajduje się przy jednej z najdroższych ulic handlowych w Azji i na całym świecie. Mieszczący się na rogu Changde Road oraz Nanjing West Road sklep założony przez kanadyjskiego projektanta Luke’a Tanabe’a to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych butików na całym świecie. To, co wyróżnia go najbardziej to jego monumentalna bryła zestawiona z subtelną fasadą zaprojektowaną przez pracownię UUfie. Architekci i projektanci z pracowni UUfie zaproponowali pokrycie zewnętrznych ścian budynku tysiącami białych sześciennych bloków, które razem tworzą hipnotyzujące wrażenie. Według architektów główną inspiracją do stworzenia tej fasady były góry lodowe pływające na północych wodach otaczających Kanadę, skąd pochodzi marka PORTS 1961. Co równie ciekawe spod każdej ze szklanych kostek prześwitują LED’owe panele, które w nocy zmieniają budynek w świecącą rzeźbę. Największe wrażenie robi główne wejście do butiku. Sześcienne panele nachodzą w tym miejscu na siebie w taki sposób, by stworzyć monumentalny portal otaczający drzwi. Ten zabieg sprawił, że klienci spacerujący Changde Road odnoszą wrażenie jakby wejście samo zapraszało ich do środka. Dodatkowo, jak podkreślają architekci fasada ma łączyć przeszłość i historię marki z nowoczesnością i wizją jej rozwoju. 

Warto również dodać, że fasada PORTS 1961 w Szanghaju ma już ponad 5 lat, a wciąż pojawia się w zestawieniach najpiękniejszych butików na świecie. Jedno z takich zestawień możecie znaleźć w dugim numerze magazynu whiteMAD, który możecie kupić klikając TUTAJ!

Słowo o marce PORTS 1961 
Marka założona została przez kanadyjskiego przedsiębiorcę i projektanta Luke’a Tanabe’a. Niezachwiana dbałość o jakość od początku dominowała w narracji marki. Importując japoński jedwab do Nowego Świata, Tanabe rozwinął międzykulturową perspektywę, która odzwierciedlała daleko idące zmiany społeczne w latach 60-tych. Odzwierciedlając swoją wizję powstania nowoczesnej kobiety, Tanabe rozbudował Ports w luksusową markę odzieży damskiej, która zyskałaby światowy podziw za swoją precyzję i dbałość o detal.

Czytaj też: Sklep | Chiny | Architektura | Ciekawostki | Sztuka | Kultura

 

źródło: UUfie
zdjęcia: Shengliang Su

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły