Porzucone zbiorniki stały się miejscem dla sztuki [WIDEO]

Zimoun jest artystą samoukiem, który skupia się głównie na interakcji między przestrzenią a dźwiękiem. Jego kinematyczne instalacje odwołują się przede wszystkim do chaosu współczesnego świata, ale jednocześnie pozostają bardzo minimalistyczne.

Przy wykorzystaniu prostych układów mechanicznych (takich jak: silniki, przewody, wentylatory) oraz surowców: plastikowych toreb lub kartonów, Zimoun przekształca i aktywuje miejsca zapomniane często przez człowieka. Ostatnia instalacja artysty DC-329 wykorzystuje zbiorniki znajdujące się w Dottikon w Szwajcarii.

Artysta łącząc obraz, dźwięk, oraz elementy przestrzenne, tworzy skomplikowaną grę pomiędzy elementami, które tylko pozornie oparte są  na prostych zasadach działania. Autor często używa wielokrotności tych samych przygotowanych elementów mechanicznych w celu zbadania efektu i siły oddziaływania ich na człowieka.  Młody twórca aranżuje przestrzeń z dużą ilością aktywności mechanicznej i umożliwia widzom odkrywanie jego sztuki na wiele sposób. (ms)

zdjęcia: Courtesy of Zimoun