minimalistyczne plakaty

Powstają w Polsce. Minimalistyczne plakaty od marki bimago

Dzięki nim można szybko i łatwo zmienić klimat w domu czy mieszkaniu. Minimalistyczne plakaty bimago to unikalne wzory, które powstały z myślą o fanach dobrego designu.

Minimalistyczne plakaty do wnętrz

Graficy marki w swojej pracy czerpią inspirację z dorobku znanych artystów z całego świata. Przykładem jest “Line Art” – czyli seria plakatów charakteryzująca się prostą kreską i ograniczoną paletą barw. W ten sposób marka oddaje hołd artystom, w których twórczości znaleźć można przykłady sztuki linearnej. To między innymi: Picasso, Matisse, Paul Klee czy Keith Haring. Kilka przemyślanych linii poprowadzonych na kartce papieru wystarczy, by stworzyć małe dzieła sztuki – najlepsze propozycje plakatów do salonu znajdziecie klikając TUTAJ.

Motywem przewodnim serii “Line Art” jest natura i człowiek. Kolekcja cechuje się subtelnymi, organicznymi liniami oraz delikatnymi akcentami w pastelowych barwach. Niektórym takie plakaty mogą przywodzić na myśl akwarele. Takie plakaty będą dobrze wyglądać na jednolitych ścianach w towarzystwie roślin i drobnych dodatków. Tak powstała kompozycja będzie zachęcać gości do kontemplacji piękna.

Znaczna część kolekcji poświęcona jest postaci ludzkiej, przedstawionej w harmonijny sposób, która nie dominuje nad naturą, jest nierozerwalnie z nią zintegrowana, jej piękno jest tu, podobnie jak w antycznej tradycji, nie tylko pięknem ciała, ale pięknem duszy. Ludzkie ciało przeplata się w symboliczny sposób z kwiatami magnolii, goździków i róż, przypominając o naszym pięknie, ale też kruchości, delikatności i potrzebie opieki – tłumaczą autorzy serii.

minimalistyczne plakaty


Projektanci zmyślnie dobrali kolorystykę, która przetrwa próbę czasu. Brązowe i czerwone sienny, dawniej pozyskiwane z glin z Toskanii, żółta ochra, którą malowano już w jaskiniach w Lascaux. Nie jest dziełem przypadku, że plakaty przypominają też stare malowidła naścienne – dzięki temu nawiązują do człowieka, jego przeszłości i potrzeb jak przyjaźń czy potrzeba bliskości..

O firmie bimago

Bimago to marka, której historia sięga 2004 roku. Pierwszą pracownię urządzono w małym mieszkaniu we Wrocławiu. Dziś firma zrzesza kilkadziesiąt ekspertów i pasjonatów wzornictwa. W portfolio marki można znaleźć kilkaset wzorów plakatów. Dostępne są one w wielu rozmiarach, najmniejsze mają 13 cm szerokości i 18 cm wysokości. Z kolei największe to aż 70×100 cm. Swój wymarzony plakat można wybierać z lekką ramą lub w wersji podstawowej, bez dodatkowej oprawy. Są też opcje z białym marginesem lub passe-partout.

Plakaty są gotowe do powieszenia zaraz po rozpakowaniu. Producent dołącza do nich zawieszkę montażową, dzięki której plakat można szybko zawiesić na ścianie. Więcej minimalistycznych plakatów znajdziecie na stronie Bimago TUTAJ.

To jednak nie jest wszystko! Na stronie internetowej bimago.pl znajdziemy też obrazy, fototapety i popularne ostatnio parawany. Produktów jest bardzo dużo. Aby ułatwić ich przeglądanie zostały posegregowane według stylów oraz przeznaczenia. Dzięki temu łatwo znajdziemy dodatki do salonu, sypialni czy biura. Zobaczcie sami!

Czytaj też: Wnętrza | Sztuka | Mieszkanie | Sypialnia | whiteMAD na Instagramie

źródło: bimago.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły