Powstał na zwykłym osiedlu. Przeszklony dom od RV Architects!

Prosty i skromny – właśnie taki jest dom, który powstał w pracowni Ruud Visser Architects. Jego bryła niczym nie odbiega od okolicznej zabudowy, jednak wykończenie fasady sprawia, że nie możemy oderwać od niego wzroku!

BarnHouse, bo tak roboczo nazwano dom, powstał na jednym z osiedli znajdujących się w duńskiej wiosce Werkhoven. Architekci, z pracowni Ruud Visser Arhitects, którzy są autorami tego domu, mieli niełatwe zadanie. Celem inwestorów było stworzenie domu, który będzie mały, skromny i nie będzie rzucał się szczególnie w oczy, jednak oczekiwali tzw. „efektu wow” oraz nowoczesnego podejścia do projektowania. Architekci wywiązali się z zadania w bardzo pomysłowy sposób. 

Architekci zaproponowali, by stworzyć archetypiczny kształt bryły domu, która niczym nie będzie odbiegać od sąsiedzkiej zabudowy. To, co miało wyróżnić dom to przeszklona fasada wychodząca na ogród. Udało się to dzięki zastosowaniu pomysłowej konstrukcji dachu, który z jednej strony opiera się na ścianie frontowej, a z drugiej, przeszklonej wsparta została na drewnianych filarach.