Powstał największy mural na świecie. Stworzyli go Ella + Pitr! 

Murale to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych ostatnimi czasy kategorii sztuki. Murale zaczęły zdobić zarówno budynki, chodniki, mury, a nawet tamy i dachy. Niedawno powstał największy mural na świecie, który zaprojektował i wykonał duet Ella + Pitr.

Nowy, największy mural na świecie powstał w Paryżu na dachu jednej z hal wchodzącej w skład paryskiego kompleksu Parc Expo. Zaprojetkowany i wykonany przez francuski duet Ella + Pitr malunek pokrywa ponad 25.000 metrów kwadratowych, stając się tym samym największym muralem na świecie. Poprzedni rekord należał do tych samych artystów – w 2015 r. stworzyli oni mural „lilith and olaf” w Norwegii.


Nowy paryski mural nazwano „quel temps fera-t-il demain?”, co w języku francuskim oznacza „jaka będzie jutro pogoda?”. Ma być to pytanie retoryczne zadane przez francuską staruszkę przyszłym pokoleniom. Mural został zaprojektowany w taki sposób, by znudzony, nieco zmęczony wzrok staruszki padał na pobliską autostradę, którą każdego dnia suną tysiące samochodów. Celem grafików było zwrócenie uwagi na codzienny pęd, przez który zapominamy o rzeczach najważniejszych jakimi są rodzina, zdrowie, środowisko, czy właśnie tytułowa pogoda.

 To, co wyróżnia ten mural na tle innych to fakt, że jest on całkowicie niewidoczny z poziomu ulicy. Żeby zobaczyć go w pełnej okazałości należy wzbić się ponad ziemię.


Publikacja powstała w ośrodku domków na wynajem Camppinus Park w Jezierzanach, gdzie redakcja magazynu whiteMAD tymczasowo przeniosła swoją siedzibę. Jeżeli jesteście miłośnikami nowoczesnej architektury, inteligentnych domów oraz weekendowych wypadów za miasto, to miejsce jest dla was idealne!

źródło: http://www.ellapitr.com
zdjęcia: l. delage, objectif aero 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły