Powstała wystawa przy Auschwitz-Birkenau. Zaprojektował ją Libeskind!

Daniel Libeskind, pochodzący z Polski, międzynarodowej sławy architekt zaprojektował wystawę, która upamiętnia 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau. “Through the Lens of Faith” opowiada historie tych, którzy przetrwali Holokaust.

Wystawa odsłonięta zostanie 1 lipca 2019 roku i będzie trwać do 31 października 2020. Zaproponowana przez niego instalacja to zbiór 21 fotografii autorstwa Caryl Englander współpracującej z kuratorem Henri Lustiger Thaler z Amud Aish Memorial Museum. Fotografie oprawione w stal nierdzewną cokoły stanęły wzdłuż nowo powstałej alei, a każda z nich opowiada historię pojedynczej osoby, która przetrwał Holokaust. Jak mówi sam architekt:

Nie potrafimy zrozumieć śmierci milionów zamordowanych w Holokauście, ale potrafimy zrozumieć historię pojedynczych osób. Wystawa przybliża historie ocalałych, wplatając ich intymne relacje w kontekst obozu i współczesnego życia.

Zdjęcia, które wykonała Caryl Englander powstały na przestrzeni ostatnich trzech lat i przedstawiają sylwetki zarówno Żydów, Polaków, jak i Cyganów.