Poznaj autorów oczyszczającego powietrze muralu Converse!

Od ponad dwóch lat Converse tworzy, rozwija i angażuje w swoje działania globalną społeczność All Stars zrzeszając młodych, zaangażowanych społecznie i utalentowanych młodych ludzi. All Stars to ponad 3000 osób z ponad 27 miast, od Los Angeles, przez Warszawę, po Limę. To społeczność wschodzących liderów, którzy inicjują pozytywne zmiany w sporcie, sztuce i kulturze, i którzy chcą mieć realny wpływ na zmiany w obszarach, w których progres jest najważniejszy: zrównoważony rozwój, otwartość, różnorodność i nieustający rozwój młodzieży.

W tym sezonie dwóch członków ekipy All Stars zostało zaproszonych przez Converse do opowiedzenia o tym
jak przełamując bariery odnaleźli swój unikalny „kolor” i obrali własną ścieżkę, którą postanowili podążać każdego dnia również podczas pracy twórczej. Historie te zostały zobrazowane poprzez najnowszy mural powstały w ramach City Forest. Bartecky i Karlinagozdz przy mentorskiej współpracy z Barrakuz stworzyli wyjątkowy obraz będący kolażem ich autoportretów.

Street art od wieków inspirował ludzi i wpływał nie tylko na otoczenie, ale też na światopogląd. Sztuka coraz częściej jest platformą, dzięki której artyści mogą dzielić się swoją wizją i dołożyć swój głos do dyskusji na ważne tematy. Converse kontynuując projekt City Forest w ramach globalnej kampanii tworzy kolejne murale oczyszczające powietrze, których przesłanie jest jednoznaczne – przełamywanie barier. I taki jest właśnie mural Converse – stworzony z farb fotokatalitycznych ma nie tylko wartością artystyczną, ale też niesie za sobą historię i jednocześnie oczyszcza powietrze.


Kim są autorzy muralu?
Oboje mają zaledwie po 20- parę lat, a już mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Przyjrzyjmy się im!

@bartecky jest ilustratorem i artystą, który stara się dokładać do sztuki querrowej jak najwięcej. Jest studentem Akademii Sztuk Pięknych, a jego prace inspirowane są w większości modą, kulturą queer i historią sztuki. Uważa, że strój nie ma płci, a każdy powinien nosić to, co naprawdę mu się podoba.

@karolinagozdz ma 20 lat i mieszka w Warszawie. Studiuje wzornictwo, interesuje się filmem, rozwija się jako modelka i jako artystka ze szczególnym nastawieniem na tworzenie obrazów. Postacie w jej pracach nie mają nadanej płci. Prezentują zarówno damskie, jak i męskie cechy.

@barrakuz jest współautorką kolejnego już muralu Converse. Aktywnie walczy o równość na wszystkich płaszczyznach, co widoczne jest w jej pracach i kolażach. Podczas realizacji tego projektu, miała okazję pełnić role mentorki, pomagając artystom połączyć ich wizję w spójną całość i motywując ich do przełamywania własnych barier.

O czym opowiada mural?
Mural znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Brackiej i Kruczej w Warszawie jest kolażem autoportretów trzech jego autorów. Nie znajdziemy na nim wyraźnie zarysowanych sylwetek kobiety czy mężczyzny. Wręcz przeciwnie- miks cech obu płci tworzy piękną i wyjątkową postać przełamującą barierę płci, w którym najważniejszą rolę odgrywa kolor, będący ich manifestem i siłą. Bo odnajdując swój własny kolor, swój wewnętrzny głos, mogą zmieniać świat przełamując kolejne bariery.

Co wyróżnia mural Converse spośród innych?
Z pewnością jego synergia – dzięki technologii AR po zeskanowaniu kodu urządzeniem mobilnym, mural ożywa i to w trzech różnych odsłonach, a każda z nich przypisana jest do jednego z artystów! Oprócz ruchu możemy też poznać przemyślenia autorów towarzyszące im podczas tworzenia muralu zawarte w wyjątkowych cytatach.

AR to za mało? Nic straconego! W ramach projektu powstał też filtr na Instagram, który sprawia, że elementy muralu tworzą kolaż z twarzą użytkownika. Dzięki temu każdy może przez chwilę poczuć się jak dzieło sztuki.

Kampania All Stars Breaking Barriers to część globalnej akcji mającej na celu rozpoczęcie dyskusji na temat różnic i dyskryminacji. Marka Convere staje się swoistą platformą dla All Stars zapewniając młodym bezpieczną przestrzeń i umożliwiając im przełamywanie barier i walkę z dyskryminacją na różnym tle. Na muralach z całego świata pojawiają się wezwania do jedności, równości i akceptowaniu różnic.

Projekt Converse City Forest nabiera rozpędu, dzięki czemu marka sadzi wirtualne drzewa na całym świecie w miejscach, gdzie nie miałyby szansy wyrosnąć. Więcej informacji o projekcie City Forest znajdziesz na stronie conversecityforests.com. Natomiast inspirujące historie All Stars o tym jak przełamują bariery na co dzień znajdziesz na Converse.Polska etc.

Zobacz również: Murale | Architektura | Ekologia | Malarstwo | Moda