Lampa wisząca Clava Dine Wood

Poznaj nowe projekty Umage

W nowej kolekcji duńskiej marki Umage skupiają się jak w soczewce najsilniejsze trendy sezonu, podane jednak w sposób nietuzinkowy i niepowtarzalny. Przedmioty przejmują cechy właściciela, a światło odsyła go do świata natury.

Bardzo dziś modne organiczne formy, naturalne materiały, czerń – to wszystko znajdziemy w projektach oświetlenia. W propozycjach mebli podkreślono z kolei ich wymiar użytkowy, „gotowość” do dostosowania się do użytkownika, czasami bardzo intymnego, na granicy symbiozy. I lampy, i meble, jak zwykle u Umage przeznaczone do samodzielnego montażu, mają współgrać z człowiekiem, dawać mu codzienny komfort oraz radość z obcowania z dobrym wzornictwem. 

Natura  światła

Wśród propozycji oświetlenia pojawiły się nowe wersje kilku znanych projektów i jeden pomysł całkiem świeży – Cornet. Jest to klosz w kształcie rożka, złożony z dwóch cylindrów (w kolorze mosiądzu oraz białym lub czarnym), które można w różny sposób obracać, a także zamieniać miejscami. Prostota formy połączona z bogactwem koloru, minimalizm i zmienność w jednym dają niezwykle interesujący efekt. W podobny sposób działa na widza słynna lampa Eos z naturalnych piór, teraz w dwóch nowych wersjach: Eos i Esther (są to imiona córek projektanta, Sørena Ravna Christensena). Pierwsza ma kształt płaskiego obłoku, który można ustawiać pod różnymi kątami, kształt drugiej nawiązuje do ula dzikich pszczół. Zapożyczenia ze świata przyrody i swego rodzaju „ruchliwość” wpisują te trzy projekty w jeden z najmocniejszych trendów tego sezonu. 

Nowy materiał, nowe kolory

Inne zmiany nastąpiły w projektach lamp Clava Dine i Silvia. Pierwsza dostępna jest teraz w kolorze czarnym, druga – w czarnym i brązowym. Ciemne barwy, użyte we wnętrzu w formie kilku mocnych punktów, to teraz często spotykane rozwiązanie; lampy od Umage znakomicie odnajdą się w takiej roli. Clava Dine ma teraz także wersję z innego materiału: metal zastąpiony został drewnem. Lamele, wycięte laserowo z dębowego forniru i precyzyjnie rozmieszczone na jesionowym trzonie, tworzą przepiękną formę przestrzenną, która po włączeniu lampy daje urzekającą grę blasku i cienia. Oświetleniowe nowości Umage zamyka Asteria Floor, czyli podłogowa wersja znanego już, bardzo eleganckiego projektu.

Lampa podłogowa Asteria w kolorze pearl white, regał Stories

Regał – indywidualista

W nowych propozycjach mebli także podkreślona została ich zmienność, nieoczywistość, niepowtarzalność. Sprzętom, od których oczekujemy stabilności i praktyczności, ten indywidualny rys nadajemy sami. Tapicerowane krzesło Time Flies jest bardzo wygodne (bo, zgodnie z nazwą, przeznaczone na długie „posiadówki” z przyjaciółmi), ale to nie jedyna jego zaleta – możesz dowolnie zmieniać mu tapicerkę, łącząc ze sobą różne barwy i dostosowując sprzęt do wystroju wnętrza, a nawet… własnego nastroju. Komody Treasures także mają różne wersje kolorystyczne oraz „materiałowe” (drewno połączone z tkaniną, skórą, wiedeńską plecionką) i są bardzo pojemne, mimo że projektant Jonas Søndergaard wyraźnie podkreśla odejście od przypisywanej temu rodzajowi mebla formy regularnego „pudełka”. Regał Stories wyposażony został w dodatkowe akcesoria – półki, pudełka, a nawet szklaną wazę – ponieważ, zgodnie z nazwą, ma przechowywać przedmioty, które wiele dla Ciebie znaczą i opowiadają fragmenty Twojej historii. Do tego zestawienia dodajmy półkę Flow (wyglądającą jak drewniana fala), wygodny szezlong Lounge Around 1,5 (przeznaczony wyłącznie dla jednej osoby) oraz praktyczne i kolorowe schodki ze schowkiem Step It Up, a otrzymamy idealne wyposażenie wnętrza by Umage. Wnętrza, które jest jednocześnie komfortowe i zaskakujące, modne, ale też niepowtarzalne. Po prostu Twoje.

Oświetlenie i meble z nowej kolekcji Umage (niektóre w przedsprzedaży) znajdziesz w sklepie Pufa Design – PufaDesign.pl.

Więcej skandynawskiego designu zebraliśmy na tej stronie.