Paon

Meble ogrodowe Paon od marki Houe. Są idealne na taras i balkon

Marka Houe od kilkunastu lat specjalizuje się w meblach outdoor w najlepszym stylu. Sygnowana przez nią kolekcja Paon to odpowiedź na potrzebę współczesnego mieszczucha, który w plenerze chce poczuć się jak w domu.

Wciąż niewiele podróżujemy, ostrożnie podejmujemy decyzję o zmianie otoczenia. W tej sytuacji tym bardziej doceniamy możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu: we własnym ogrodzie, na tarasie lub choćby małym balkonie. Przestrzenie te stają się przedłużeniem wnętrza domu. Takiemu podejściu sprzyja moda ogrodowa, która od kilku już sezonów każe sprzętom plenerowym przypominać stylem te domowe, a domowym z kolei być na tyle trwałymi, żeby przetrwały także poza nim. W trend ten pięknie wpisuje się linia Paon. Firmuje ją duńska marka Houe, która od 2007 roku oferuje swoim klientom „przystępny luksus”. Słynie przede wszystkim z mebli ogrodowych – niebanalnej urody i znakomitej jakości.

Krzesło międzynarodowe

Paon to meble do siedzenia. Cztery rodzaje krzeseł – jadalniane, barowe, wypoczynkowe i bujane – zaspokoją wszystkie potrzeby ogrodowo-domowe. Kolekcję uzupełnia dwuosobowa ławka. Do swoich siedzisk Houe proponuje specjalne poduszki. Sprzęty utrzymane są w stylu skandynawskim, okraszonym odrobiną wiktoriańskiej romantyczności. Innymi słowy, jest to typ designu eleganckiego i praktycznego zarazem, oparty na dyskretnej prostocie, który jednak lubi czasami zaskoczyć widza i użytkownika nieoczywistym wygięciem linii albo zaskakującym szczegółem konstrukcji. Henrik Pedersen, który zaprojektował linię Paon, przyznaje się też do fascynacji „neoskandynawskim designem, w którym widoczne są wpływy londyńskiej atmosfery i amsterdamskiego humoru, często z elementami fuzji, w wyniku której materiały i funkcje łączą się w nowy i oryginalny sposób”. Meble w stylu międzynarodowym? Właśnie tak!

Paon


Styl na każdą pogodę

Główną zaletą krzeseł Paon jest jednak ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Ramy wykonane są ze stali malowanej proszkowo, siedziska – z bambusowych lameli. Poduchy uszyte zostały z tkaniny poliestrowej, przeznaczonej do używania pod gołym niebem. Tak dobrane materiały gwarantują sprzętom nie tylko nieprzemijającą urodę, lecz także długie życie (oczywiście pod warunkiem, że właściciel odpowiednio o nie zadba).

Uniwersalna stylistyka i wyważone zestawienia kolorystyczne (naturalny odcień bambusa plus metal: czarny, grafitowy, mglistoniebieski, ciemnozielony lub czerwony) pozwalają zaaranżować meble w różnych „zewnętrzach”. To świetny wybór zarówno dla osób urządzających swój prywatny kawałek zieleni, jak i dla – szykujących się na lepsze czasy – właścicieli restauracji z ogródkami, kawiarni pod gołym niebem i barów plażowych. „Zawsze dążę do czystego, prostego looku” – deklaruje Pedersen. Patrząc na delikatne, pełne wdzięku i elegancji linie krzeseł Paon, musimy przyznać, że ta sztuka w pełni mu się udała!

Kolekcję Paon i inne meble marki Houe oferuje Pufa Design, sklep z najlepszym wzornictwem polskim i skandynawskim (www.pufadesign.pl). Showroom PD mieści się w Kołobrzegu przy ulicy Bałtyckiej 31.

źródło: Pufa Design