Poznań. Inspirujące mieszkanie w kamienicy przy Starym Rynku.

Krótkoterminowy wynajem mieszkań zyskuje na popularności i coraz więcej osób wyjeżdżając za granicę lub nawet do innego miasta decyduje się na pobyt w prywatnych apartamentach, rezygnując z pokoi hotelowych. Mieszkania dostępne na najbardziej znanych portalach często oferują wyższy standard niż pokoje w hotelowych sieciach oraz są zaprojektowane i umeblowane w oryginalny sposób dzięki czemu stanowią ciekawą alternatywę. Lokalizacje w centrach miast, bliskość starego rynku oraz restauracji podnosi atrakcyjność tego typu wynajmu i tym samym komfort gości. 

Architekci z noo.ma spaces zostali postawieni przed wyzwaniem – kompletna renowacja mieszkania w zabyt- kowej kamienicy przy ul. Kopernika 10 zlokalizowanej w pobliżu poznańskiego Starego Rynku. Niestandardo- wym zadaniem było stworzenie trzech niezależnych apartamentów przeznaczonych na krótkoterminowy wynajem. Każdy w pełni funkcjonalny apartament oferuje gościom wyposażoną kuchnię, łazienkę, sypialnię oraz salon. Architekci zdecydowali się na odważne, nieszablonowe pomysły, których nie zastosowaliby w mieszkaniu przeznaczonym do codziennego użytku. Ciemnozielona sypialnia? Przeszklony prysznic w centralnej części salonu lub przejście do łazienki ukryte za zabudowaną kuchnią? Dlaczego nie! Tego właśnie oczekujemy od mieszkania, w którym mamy zamiar zatrzymać się na dzień lub dwa – ma być piękne, funkcjonalne ale również zaskakiwać kreatywnymi rozwiązaniami.

Układ mieszkania o ponad 100 metrach kwadratowych należało całkowicie zmienić. Założenie projektu wymagało podzielenia go na trzy mniejsze apartamenty. Do każdego z nich prowadzi korytarz, którego zwieńczeniem są odrestaurowane, przeszklone drzwi z półokrągłym świetlikiem. Architekci zdecydowali się zainstalować 27 punktów świetlnych na długości całego korytarza, dzięki którym nabiera on klasycznego, teatralnego charakteru. Granatowe ściany oraz drewniana ławka z kolekcji noo.ma sprawiają, że od momentu przekroczenia progu mieszkania wynajmujący mogą doświadczyć butikowego charakteru wnętrza.

Ale czy możemy poczuć się całkowicie jak w domu bez roślin, grafik na ścianach lub dodatków pojawiających się na stołach, komodach lub parapetach? Architekci noo.ma spaces zadbali nawet o najmniejsze detale znajdujące się w mieszkaniach upewniając się, że każda jedna rzecz będzie spójna z całym założeniem i zachowa charakter wnętrza. 

 


O noo.ma spaces 

noo.ma spaces to biuro projektowe działające w ramach noo.ma, polskiej firmy projektującej i produkującej meble oraz dodatki do wnętrz. Biuro specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu wnętrz oraz nadzorowa- niu przebiegu prac. W skład zespołu projektowego wchodzą: Damian Goliński oraz Marcelina Gronowska. noo.ma spaces wyróżnia się nieszablonowym podejściem do przestrzeni oraz traktowaniem każdego zadania indywidualnie, angażując się głęboko w założenie projektu oraz proces inwestycyjny.