ścieżka w koronach drzew

Poznań: ścieżka w koronach drzew została otwarta

Takie ścieżki były do tej pory domeną górskich miejscowości. Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu znajduje się w dolinie rzeki Szklarki, na terenie leśnictwa Antoninek. Jej projekt powstał w pracowni AN-Architekt Adam Nogaj we współpracy z Vowie Studio.

Mieszkańcy wielkopolski nie muszą już jechać do Krynicy, ani do Czech lub Słowację chcąc pospacerować ścieżką w koronach drzew. Drewniana konstrukcja otwarta została w Poznaniu. To drugi tego typu obiekt w Polsce. Poznańska ścieżka w koronach drzew ma około 250 metrów długości i w najwyższym miejscu wznosi się 13 metrów nad ziemią. Częścią ścieżki jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego doskonale widać pobliską przyrodę.

Poprowadzony w koronach drzew trakt jest kolejną – po oddanej wcześniej do użytku ścieżce przez teren bagienny i pływającym pomoście – atrakcją zrealizowaną w ramach zadania „Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek”. Dzięki niemu zwiększa się atrakcyjność terenów uroczyska Malta, które z pewnością przyciągnie teraz jeszcze więcej spragnionych kontaktu z naturą mieszkańców Poznania i turystów – mówi Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ścieżka w koronach drzew została udostępniona zwiedzającym tereny leśnictwa Antoninek. Jednak ze względu na panującą sytuację epidemiczną w Polsce korzystać z niej można z pewnymi ograniczeniami.


Dyrekcja Zakładu Lasów Poznańskich chcąc dostosować się do przepisów wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r., wymaga, aby obowiązywał na niej ruch jednokierunkowy. Wejście na ścieżkę znalazło się od ulicy Czekalskiej. Dodatkowo turyści póki co nie mogą korzystać z wiaty i małej infrastruktury leśnej: ławek, stołów i stojaków na rowery. Ten ostatni zakaz jest dla nas niezrozumiały…

Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi środków ostrożności w przestrzeni publicznej, spacerujący powinni utrzymywać między sobą odległość minimum dwóch metrów.

Czytaj też: Poznań | Zieleń | Park  | Meble miejskie

źródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie