metamorfoza domu bliźniak

Poznań: totalna metamorfoza domu typu bliźniak. Zdjęcia przed i po

Metamorfoza domu typu bliźniak to projekt, który przygotowała pracownia Ktura Architekci. Metamorfoza obejmowała każdą część domu. Efekt? Popatrzcie. 

Zrealizowany projekt obejmował kompleksową przebudowę domu. Dotyczył zarówno jej architektury, zagospodarowania jak także wszystkich pomieszczeń wewnątrz. Architekt znacząco zmieniła układ funkcjonalny domu. Przykładem jest między innymi kuchnia. Dodatkowo doświetlono każde pomieszczenie, dzięki czemu dostrzec można ogromną przestrzeń. Dom ma bowiem 220 m kw. powierzchni.

Architekt nazwała swój projekt mianem: “Przebudowy domu lastriko”. O co chodzi? Sercem domu są istniejące schody lastriko. Łączą one część prywatną na piętrze z częścią dzienną na parterze.


Bardzo zależało nam na tym, aby je pozostawić i nadać im drugie, współczesne życie – czytamy w opisie projektu.

Dzięki przeprowadzonym pracom dom zyskał skromny i nowoczesny wygląd, a wnętrze stało się bardziej przestronne i odpowiadające potrzebom współczesności. Ta realizacja uświadamia też, jak wieki potencjał tkwi w bliźniaczych domach stawianych w latach PRL i na początku lat 90. Dom typu bliźniak nie jest w Polsce rzadkim widokiem, metamorfoza takiego budynku w Poznaniu dowodzi, że wystarczy prosty projekt i świadomie dobrane materiały, aby uzyskać współczesny efekt. Wiwat bieli!

Czytaj więcej: Dom | Poznań | Metamorfoza | Renowacja

Zdjęcia przed i po:

Projekt: Ktura Architekci (kturaarchitekci.pl)
Zdjęcia: FOTOGRAF-y (fotografy.eu)