Poznań walczy z nielegalnymi reklamami. Tak znikają z miasta!

Jak skutecznie walczyć z nielegalnymi reklamami? Pokazała to Rada Osiedla Jeżyce, która doprowadziła do usunięcia wielu nośników reklamowych.

Dzielnica Jeżyce w Poznaniu to jedna z najpopularniejszych części Poznania. Jej unikalny charakter tworzą ludzie oraz kamienice, które gęsto rozsiane zabudowują całe kwartały. Niestety do elewacji wielu z nich doklejone były szpetne reklamy.

Na Jeżycach wiele zabytkowych kamienic i zespołów urbanistyczno-architektonicznych jest wpisanych do rejestru zabytków. Na wszelkie prace przy takich budynkach należy uzyskać pozwolenie konserwatorskie, dotyczy to również kwestii umieszczania reklam. Radni dzielnicy postanowili sprawdzić legalność nośników wiszących w zabytkowych przestrzeniach. Efekt?

Zmiany możemy zobaczyć na zdjęciach. Nielegalne reklamy udało się usunąć z budynków przy ulicy Poznańskiej 57, Dąbrowskiego 15 oraz Jeżyckiej 14. Radni ustalili, że reklamy, które tam wisiały nie posiadały odpowiednich zgód, dlatego Miejski Konserwator Zabytków podjął interwencje, które zakończyły się usunięciem bilbordów.

ul. Dąbrowskiego 15 PRZED i PO

Konsekwencja działania Rady Osiedla Jeżyce sprawiła, że w dzielnicy zostało już tylko kilka wielkoformatowych reklam. Jednak zdjęte reklamy odsłoniły kolejny problem. Przez lata stelaże do nich mocno zaznaczyły swoją obecność na elewacjach tworząc czarne smugi. Oby ściany kamienic udało się oczyścić. Niestety za ich remont będą musieli zapłacić mieszkańcy.

Czytaj też: Ciekawostki | Poznań | Miasto | Meble miejskie | Elewacja | whiteMAD na Instagramie

Poznań walczy z nielegalnymi reklamami – źródło: Rada Osiedla Jeżyce