Pracownia Ideograf nagrodzona za projekt wnętrz hotelu Lake Hill Resort & Spa

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia 4 Design Days, wręczono statuetki w 10 kategoriach. Trafiły one do rąk najlepszych projektantów i architektów, honorując unikalne inwestycje i pomysły. Nagrodę za najlepiej zaprojektowane wnętrza hotelu otrzymał projekt Lake Hill Resort & Spa, za projekt którego odpowiada pracownia Ideograf.

Najważniejszym czynnikiem, który przyciąga turystów do hotelu położonego nieopodal Karpacza, są malownicze widoki na Śnieżkę i Karkonosze. Głównym założeniem projektu wnętrz było więc stworzenie luksusowej przestrzeni, która nie kolidowałaby z dzikością pięknej przyrody Karkonoszy i Zalewu Sosnówka, a jednocześnie harmonijnie wpisywała się w charakterystyczny górki klimat.

Dominującym akcentem hotelowego lobby są olbrzymie przeszklenia, niejako otwierające gości na otaczającą naturę o każdej porze dnia i nocy. Wnętrza zaprojektowano z wykorzystaniem najwyższej klasy naturalnych materiałów: futer, szczotkowanego drewna i miedzi, ręcznie szytych skórzanych foteli, betonu architektonicznego i kamienia, które korespondują z dostępną za przeszkleniami przyrodą.

Lake Hill, czyli „wzgórze nad jeziorem”, to idealna nazwa dla tego obiektu, ponieważ znakomicie opisuje jego malowniczą lokalizację -mówi Paulina Czurak, właścicielka pracowni Ideograf.

Hotel dysponujący zapierającymi dech widokami powinien mieć jak najprostsze wnętrza, które nie będą odciągać uwagi od otoczenia. Kierując się tą naczelną zasadą stworzyliśmy przestrzenie minimalistyczne, niemal ascetyczne, ale jednocześnie ciepłe i zapewniające gościom poczucie niezobowiązującego luksusu i komfortu. Posadzki surowe jak skały znakomicie komponują się z górskim krajobrazem, a ciepłe, drewniane meble nawiązują do malowniczych lasów otaczających obiekt.

Wszystko to stanowi idealny przepis na relaks – dodaje Paulina Czurak.

Więcej o hotelu Lake Hill przeczytasz tutaj.

Zobacz również: Hotel | Zieleń

Hotel LAKE HILL RESORT & SPA – Pracownia Ideograf