Pokochaliśmy jego obrazy. Tak wygląda pracownia Tytusa Brzozowskiego!

Ostatnio mieliśmy przyjemność opisywać wspaniałe obrazy przedstawiające Warszawę, które tworzy polski artysta Tytus Brzozowski. (O Polsce jak z obrazka przeczytacie TUTAJ). Tytus Brzozowski z wykształcenia jest architektem, doświadczenie zbierał pracując w uznanej pracowni JEMS Architekci. Jednak o architekturze woli opowiadać dzięki technice akwareli. Niedawno przygotował serię obrazów, które promują Polskę na zagranicznych targach. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się szerzej jego pracy. Jak wygląda pracownia Tytusa Brzozowskiego? Sprawdzamy! 

Bohaterką większości prac Tytusa Brzozowskiego jest Warszawa i jej niezwykła historia. W jego pracach odnajdziemy dawno nieistniejące, zdobne kamienice czy znane gmachy usytuowane w bardzo nietypowych okolicznościach. Ważną rolę w pracach artysty odgrywają ludzie – wyraźnie widać, że wymarzone przez niego miasto jest gwarne, pełne zabawy i interakcji.


Kolorowo ubranych przechodniów spotkamy nie tylko na ulicach, również na dachach i kominach budynków lub na smukłych łącznikach zawieszonych między kamienicami. Autor w wyraźny sposób podkreśla rolę spędzania wolnego czasu oraz zabawy w przestrzeni miejskiej. Dziś chcemy wam pokazać pracownię, w której pracuje i tworzy Tytus Brzozowski.

Jak wygląda pracownia Tytusa Brzozowskiego? “To bardzo ciche i spokojne miejsce sprzyjające skupieniu i pracy. Znajduje się w starej kamienicy na warszawskiej Pradze. Takie akcenty jak stary piec kaflowy czy okna skrzynkowe podkreślają klimat dawnej Warszawy” – mówi artysta. Projektując pracownię, Tytus zamierzał stworzyć stonowaną przestrzeń, której koloru nadadzą powstające tam obrazy. Centralnym punktem, zlokalizowanym na podkreślonej osi, jest potężna szafa z głębokimi szufladami, w których mieszczą się wszystkie niezbędne dla artysty materiały. Równie istotne są starannie zaprojektowane stoły do pracy.

Więcej kolorowych pejzaży Warszawy autorstwa Tytusa Brzozowskiego obejrzycie klikając TUTAJ. 

Czytaj też: Kultura | Sztuka | Polska | Warszawa | Malarstwo | Grafika | Wnętrza

zdjęcia: Bernadetta Kuczyńska.
źródło: materiały prasowe / https://tytusbrzozowski.pl