Processed with VSCO with a6 preset

Pracują w Tczewie. Oto dziewczyny z ZOA Concept i ich betonowe cuda!

Markę ZOA Concept tworzy duet dziewczyn – Joanna Janusz i Aleksandra Janusz. Matka i córka wspólnie tworzą unikalne świece i doniczki. Przyświeca im duch minimalizmu, dlatego pokochaliśmy ich gadżety.

Pomysł na powstanie marki pojawił się kilka lat temu, kiedy Joanna prowadziła salon sukien ślubnych. Szukała wtedy pomysłów na pudełka prezentowe, po długich poszukiwaniach postanowiła wykonać je sama. Do tworzenia pudełek dołączyła Aleksandra. To był początek zabawy w tworzenie designu. Następnie wykonywały koszulki, przypinki, podstawki pod biżuterię i świece w betonie. Praca nad świecami sprawiała im tyle radości, że postanowiły zamknąć salon i skupić na tworzeniu betonowych gadżetów do wnętrz.

Rynek zalany jest świecami w szklanych pojemnikach. Betonowe formy to alternatywa, którą powinni zainteresować się fani skandynawskiego wzornictwa i minimalizmu. Pracując nad pierwszymi formami z betonu dziewczyny wykorzystały beton budowlany. Szybko jednak zmieniły go na beton architektoniczny i zaczęły używać silikonowych form. Stworzone pojemniki samodzielnie szlifują i impregnują, następnie do środka wlewają sojowy wosk. Jak dzielą się obowiązkami w pracy?

Asia jest wiecznie zalana betonem i fakturami! Zajmuje się pierwszymi etapami produkcji i przygotowywaniem form do zalewania woskiem, jest niezastąpiona w księgowości, chociaż tego nie cierpi. Ja z kolei jestem odpowiedzialna za kontakt z klientem, social media i wysyłki. Zajmuje się też tą bardziej przyjemną i pachnącą pracą, czyli świecami i olejkami eterycznymi. W intensywnych miesiącach dzielimy się pół na pół, a jedna ratuje drugą – mówi Ola.

Joanna Janusz i Aleksandra Janusz

Portfolio świec, które tworzą ciągle się powiększa. Jednak Ola największym sentymentem darzy świecę Medio w białym betonie.

Ten rozmiar wprowadziłyśmy jako pierwszy, a biały beton był naszym pierwszym i głównym materiałem. Teraz jest jednym z naszych bestsellerów i ‚bazą’ do różnych wzorów! Również sentymentem darzymy Pink Terrazzo, jest to zupełnie inny materiał niż beton, a prace nad nim trwały kilka miesięcy. Kiedy produkt trafił do sprzedaży, cieszyłyśmy się jak dzieci! – dodaje Ola.

Świecę Medio w białym kolorze znajdziecie w naszym sklepie klikając TUTAJ. Świece można personalizować wybierając spośród dziewięciu zapachów oraz różnych rodzajów knotów. Po wypaleniu warto zatrzymać betonowy pojemnik i wykorzystać go na przykład jako doniczkę.

Jednak na tworzeniu świec przygoda dziewczyn się nie kończy. Teraz planują, by poszerzyć asortyment o nowe przedmioty. Niedawno w ich pracowni w Tczewie pojawił się piec do ceramiki. Trzymamy za was kciuki!

Produkty ZOA Concept znajdziecie w naszym sklepie TUTAJ.

Sprawdź: Sklep whiteMAD | Ceramika | Rośliny | Gadżety | Naczynia

 

fot. ZOA Concept

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły