Ma prawie 90 lat i doczekał się remontu. Minimalistyczny stadion Pärnu w Estonii

Stadion w niewielkim Pärnu ma bogatą historię. Sportowy obiekt w pierwszej formie zbudowany został w 1929 r. według projektu Oleca Siinmaa, dla którego projekt ten był szczególnie ważny, ponieważ architekt  w Pärnu mieszkał. Po latach budynek doczekał się remontu i ponownie stał się wizytówką miasteczka.

Zbudowany na początku XX wieku stadion służył mieszkańcom pobliskich miasteczek do organizowania rozgrywek sportowych i wydarzeń kulturalnych. Przez lata obiekt zdążył się jednak zestarzeć i wymagał gruntownego remontu. Zadania podjęli się architekci z pracowni KAMP Arhitektid, który odpowiadają za jego współczesny wygląd.

Minimalistyczna, lecz spektakularna forma zachowała najważniejszy układ funkcjonalny stworzony przez Siinmaa oraz wplotła tradycyjne nordyckie akcenty między innymi w postaci pięknie obrobionego drewna. Po modernizacji stadion Pärnu Rannastaadion może pomieścić 1500 widzów.

Podczas przebudowy zdecydowano powiększyć obiekt o nowe funkcje. Na terenie stadionu działa teraz niewielki hotel, znajduje się sala konferencyjna, restauracja oraz pomieszczenie, w którym można organizować okolicznościowe imprezy. Dzięki modernizacji obiekt na nowo stał się wizytówką i dumą miasta. Jest naprawdę piękny!

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły