Prefabrykowane domki z drewna: idealne miejsce do wypoczynku

Codzienność jest otoczona przez wiele budynków z cegły, metalu i szkła, dlatego myśląc o swojej osobistej przestrzeni do wypoczynku, zazwyczaj (bez zastanowienia) wybieramy domki drewniane. Drewno jest materiałem nie tylko wytrzymałym, ale również ekologicznym, który nie powoduje uszczerbku na zdrowiu człowieka. Co więcej, ten naturalny surowiec charakteryzuje się doskonałą cyrkulacją powietrza oraz trwałością. Jednak należy pamiętać, że przy wybieraniu domku z drewna liczy się nie tylko jego jakość. Dość ważnym czynnikiem przemawiającym za wyborem takiej konstrukcji jest fakt, że prefabrykowane domki drewniane mogą być wybudowane w bardzo krótkim czasie.

Jak szybko budowane są prefabrykowane domki z drewna?

Decydując się na budowę drewnianego domku, chcesz czerpać radość z jego zalet tak szybko, jak to tylko możliwe. Często zdarza się, że klienci wybierają projekt „szyty na miarę”, myśląc, że będą musieli poczekać co najmniej rok na wprowadzenie go w życie. Takie myślenie jest błędne! Zaprojektowanie niestandardowego domku z drewna może trwać tak długo jak wybór gotowego projektu – pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedniego dostawcę. I tu właśnie wkracza Dom Mistrza! Powierzenie projektu i montażu wymarzonego domku drewnianego zespołowi Domu Mistrza sprawi, że będziesz mógł cieszyć się ukończonym budynkiem już w 8 tygodni!

Dzięki temu, że Dom Mistrza stosuje unikalną technologię montażu prefabrykowanych domków drewnianych, takie konstrukcje mogą być wybudowane na działce klienta w bardzo krótkim czasie.
Nasi klienci mogą wybrać gotowy domek lub skomponować swój własny projekt z zespołem projektantów Domu Mistrza – warto dodać, że projektanci Domu Mistrza wyróżniają się wieloletnim doświadczeniem. Niezależnie od tego, jaki projekt wybierzesz, firma wyprodukuje i zamontuje domek z drewna na Twojej działce nie później niż w ciągu 8 tygodni od złożenia zamówienia.

Jak wybrać idealny domek drewniany?

Domki drewniane to nie lada wyzwanie. Dlatego, decydując się na budowę domku z drewna na Twojej działce, przede wszystkim powinieneś się zastanowić, czy stworzyć własny projekt, czy wybrać gotowy model z katalogu. Choć może się wydawać, że projekt domku drewnianego na zamówienie jest droższy, to weź pod uwagę to, że projektując budynek indywidualnie płacisz tylko za to, czego potrzebujesz – rezygnując ze wszystkich niepotrzebnych elementów.

Co więcej, indywidualny projekt domku drewnianego jest gwarancją tego, że będzie on stworzony w taki sposób, jaki sobie tylko wymarzysz – możesz rozplanować przestrzeń zgodnie z Twoimi potrzebami. Dość popularnym wyborem wśród klientów jest modyfikowanie już gotowego modelu domku, ponieważ pozwala to uniknąć wielu prac związanych z projektowaniem oraz w znacznym stopniu ułatwia wybór. Dom Mistrza posiada w swojej ofercie ponad 80 różnych modeli do wyboru, z których każdy można modyfikować od A do Z.

Pamiętaj jednak, że rozmiar oraz kształt działki odgrywa kluczową rolę przy wyborze odpowiedniego projektu domku z drewna, a indywidualnie zaprojektowany domek może być dopasowany do każdej działki. Mimo, że domki drewniane zazwyczaj kojarzą się z prostym, kwadratowym budynkiem, to nie należy ograniczać się do takiego myślenia. Indywidualny model domku może być całkiem nowoczesny: z dużymi panoramicznymi oknami, z tarasem o różnych kształtach lub nawet z kilkoma drzwiami i oknami ozdobionymi tradycyjnymi, klasycznymi lub nowoczesnymi elementami.


Jaki rodzaj drewna wybrać na drewniany domek?

Nie jest tajemnicą, że materiały budowalne stanowią znaczącą część kosztów podczas budowy drewnianego domku. Zatem oczywistym jest to, że ostateczna cena będzie zależeć od wybranego drewna. Patrząc na rynek domków z drewna, nie trudno jest zauważyć, że prefabrykowane domki są wykonane z różnych gatunków drewna. Mimo to, najbardziej powszechnym wyborem jest świerk syberyjski lub sosna.

Przy wyborze właściwego drewna należy zwrócić uwagę nie tylko na jego rodzaj, ale również na samą jakość. Jeśli wybierzesz wysokiej klasy drewno, to jego doskonałe właściwości izolacyjne sprawią, że ciepło będzie utrzymywane znacznie dłużej. Dzięki temu, w chłodniejsze dni wypoczynek w Twoim domku z drewna będzie bardziej relaksujący. Na szczęście, produkty Domu Mistrza znane są ze swojej wysokiej jakości. Do budowy drewnianych konstrukcji używany jest najlepszy surowiec: wytrzymałe drewno ze Szwecji, Finlandii i Syberii. Ponadto, warto dodać, że całe drewno pochodzi tylko od sprawdzonych i certyfikowanych dostawców.

Czy ocieplenie domku z drewna jest konieczne?

Biorąc pod uwagę fakt, że domki drewniane są często użytkowane tylko w okresie letnim, a szczelna konstrukcja drewniana zapewnia doskonałą izolację termiczną (dzięki właściwościom charakterystycznym dla drewna), to potrzeba izolacji domku staje się minimalna. W praktyce, prefabrykowane domki z drewna często są ogrzewane za pomocą wbudowanego pieca lub zwykłego elektrycznego grzejnika.
W przypadku, gdy konstrukcja jest zbudowana z wysokiej jakości materiału, piec oraz grzejnik nie tylko szybko rozprzestrzeniają ciepło po pomieszczeniach, ale również dość długo je utrzymują.

Jeśli, jednak myślisz o mieszkaniu w domku z drewna przez cały rok lub jeśli powierzchnia budynku jest dość duża, to warto jest wtedy rozważyć izolację. Ocieplenie Twojego drewnianego domku sprawi, że nie tylko stanie się bardziej szczelny, ale również mróz będzie mniej dokuczliwy zimą.

Szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że dobra izolacja zależy nie tylko od ocieplenia ścian. Według ogólnych kalkulacji, aż 25% ciepła „ucieka” przez okna i drzwi, a 10-15% przez sufit. Dlatego, przed przystąpieniem do prac izolacyjnych najpierw upewnij się, że do budowy Twojego domku zostały użyte wysokiej jakości (o dobrych właściwościach izolacyjnych) okna i drzwi. W Domu Mistrza wszystkie domki drewniane są wyposażone w najwyższej jakości okna i drzwi: z drewna laminowanego oraz z podwójną szybą. Warto wspomnieć, że te elementy są nie tylko wliczone w cenę, ale również są produkowane na miejscu, w prywatnej fabryce.

Zobacz również: Architektura | Dom | Zieleń | Domek letniskowy