model V2

Prefabrykowane domy jednorodzinne. Innowacyjne, ekologiczne i szybkie w budowie

Budowa domu jednorodzinnego nie musi się wiązać z długotrwałym procesem i ciągłym doglądaniem prac na placu budowy. Alternatywą dla budynków murowanych są domy prefabrykowane budiHOME. Budynki z prefabrykatów są szybkie w budowie, energooszczędne i ekologiczne. Jednak mają też swoje ograniczenia, zobaczcie jakie.

Prefabrykowane domy od murowanych różnią się tym, że już na etapie projektu należy ustalić finalny kształt budynku. Podczas budowy nie można ingerować w jego formę. Zatem już na etapie projektowania należy określić przyszłe funkcje pomieszczeń. W przypadku domów budiHOME te problemy znikają – można wybrać jeden z gotowych projektów, które są idealnie zaprojektowane pod względem energooszczędności, ekologii oraz estetyki. Nie trzeba też zastanawiać się nad układem pomieszczeń – eksperci zaproponowali kilka gotowych rozwiązań, które z powodzeniem odpowiadają wyzwaniom stawianym nowoczesnym budynkom mieszkalnym.

Wśród zalet budownictwa prefabrykowanego można wskazać szybki czas budowy – poszczególne elementy budynku powstają w fabryce i na plac budowy przyjeżdżają gotowe do montażu. Dzięki temu dom można zbudować w kilka tygodni. To bardzo wygodne bo otrzymujemy konstrukcję przygotowaną “pod klucz”. Takie domy są tańsze w eksploatacji i przyjaźniejsze dla środowiska. Ich budowa generuje mniej odpadów, a uzupełnienie budynku o panele fotowoltaiczne daje realne oszczędności. Domy w wariancie zeroenergetycznym mają na dachu system fotowoltaiczny, który w zupełności wystarcza, by zasilić wszystkie urządzenia. Taki budynek nie potrzebuje energii z zewnątrz, a właściciele mogą zapomnieć o rachunkach za prąd. Atutem jest też panujący wewnątrz mikroklimat, na który wpływają specjalnie zaprojektowany systemy rekuperacji, wentylacji oraz filtrów antysmogowych.

Chcesz zbudować dom zimą? Nie ma problemu. Pora roku nie wpływa na proces budowy domu prefabrykowanego, którego główne elementy powstają przecież w fabryce. Taki dom można więc stawiać niezależnie od pogody.

model H1

Domy jednorodzinne budiHOME zaprojektowali architekci z pracowni SAS studio. To dzięki ich projektowi budynki mają nowoczesny, ponadczasowy design. W portfolio budiHOME znajduje się pięć modeli budynków jednorodzinnych. Nad ich stworzeniem pracowali architekci i eksperci firmy, którzy tak zaprojektowali konstrukcje, aby udostępnić mieszkańcom jak najwięcej przestrzeni. Prefabrykacja pozwala na optymalizację instalacji grzewczej i chłodzącej, dzięki czemu ściany budynku mogą być po prostu cieńsze tworząc wewnątrz więcej miejsca.

Firma budiHome wykorzystała doświadczenia zdobyte podczas budowy budynku mieszkalnego Sprzeczna 4 w Warszawie. Budynek powstał z prefabrykowanych elementów, a jego budowa trwała zaledwie cztery miesiące. W 2018 roku budynek przy ul. Sprzecznej był nominowany do nagrody Miesa van der Rohe. Pisaliśmy o tym w artykule TUTAJ.

model V3

Architekci z pracowni SAS Studio przygotowali pięć różnych modeli domów jednorodzinnych. To: H1, H2, V1, V2 oraz V3. Dwa pierwsze modele mają tradycyjną formę domów z dwuspadowym dachem. Modele “V” mają bardziej nowoczesny design i spodobają się fanom minimalizmu. Na swojej stronie producent udostępnił specjalny konfigurator, który pozwala edytować pięć podstawowych modeli. Dostępnych jest blisko 400 różnych wariantów budynków. Konfigurator jest prosty w obsłudze i pozwala natychmiast oszacować koszt budowy takiego budynku. Możemy wybierać różne elewacje, kolory okien, standard energetyczny czy rozbudować swój wymarzony dom o panele fotowoltaiczne  – tutaj warto zwrócić uwagę na zeroenergetyczny wariant NF40, dzięki któremu zyskujemy pewność, że nasz dom jest przyjazny środowisku. Standard NF40 spełniają tylko te budynki, które charakteryzuje wysokiej jakości termoizolacyjność przegród, otworów i dachu. Taki dom potrzebuje mniej energii do ogrzania.

Kupując dowolny model klienci otrzymują całą konstrukcję, wykończenie zewnętrzne czyli elewację, okna i drzwi, moduł kotłowni z wyposażeniem, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne oraz specjalnie zaprojektowane systemy rekuperacji i wentylacji wraz z filtrami antysmogowymi. Wnętrze domu jest pomalowane, a posadzki wylane. Ile kosztują domy budiHOME? To zależy od wielkości oraz wybranych dodatków. Najtańszy budynek V1 kosztuje 391 tysięcy złotych. Szczegóły znajdziecie na stronie www.budihome.pl.

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Domek letniskowy | Minimalizm

źródło: www.budihome.pl