Premiera “Anhelii” Dariusza Przybylskiego i Margo Zālīte w poznańskiej operze.

„Anhelli” jest poetycką wędrówką po śnieżnym piekle, krainie, która przemienia ludzi w złych i szkodliwych. Krainie równie strasznej, co pięknej. Przewodnikiem Anhellego – człowieka-anioła – jest Szaman, posiadający wiedzę praojców. Naszym przewodnikiem będzie polsko-łotewski duet artystyczny: Dariusz Przybylski i Margo Zālīte. On komponuje muzykę pełną ekspresji, nasyconą emocjami, niekiedy delikatną i subtelną, kiedy indziej wybuchającą nagłą eksplozją dźwięków. Ona myśli obrazem, tworzy na scenie kompozycje paralelne do muzyki i przełamuje je, kiedy widz poczuje się bezpiecznie. Razem budują współczesny teatr operowy bliski romantycznej wizyjności.

Jest to kolejne przedsięwzięcie poznańskiej opery, które w nowatorski sposób wchodzi w dialog z rzeczywistością i angażuje publiczność. Wielkim zainteresowaniem cieszy się zbiórka materiałów, które posłużą do stworzenia kostiumów i scenografii. Ten artystyczny recykling podkreśla ważny motyw spektaklu, jakim jest konieczność reagowania na zmiany klimatyczne i kryzys ekologiczny. Będzie to też kolejne po „Parii” wydarzenie, które zrywa z tradycyjnym podziałem na scenę i widownię – odbiorcy będą podzieleni na trzy grupy, z których jedna znajdzie się na scenie, a część wykonawców zostanie ulokowana pośród publiczności. Dzięki temu sam spektakl stanie się przeżyciem wspólnotowym.

Magazyn whiteMAD jest oficjalnym partnerem premiery spektaklu “Anhelii”, która odbędzie się 6 grudnia 2019 roku. Więcej informacji znajdziecie tutaj: opera.poznan.pl/pl/anhelli