Premiera dziesiątego numeru magazynu whiteMAD

Dziesiąty, jubileuszowy numer magazynu whiteMAD jest dla nas szczególnie ważny. Pokazujemy w nim projekty rodzimych projektantów, wierząc, że warto wspierać polskich architektów, designerów, fotografów i artystów. Numer łatwo zamówicie w naszym sklepie online (TUTAJ) z dostawą Pocztą Polską, a od 9 kwietnia znajdziecie go wybranych salonach sieci Empik, niżej publikujemy ich listę. Co w środku? Popatrzcie!

Domy i mieszkania nie służą nam już tylko jako miejsca, w których się nocuje i odpoczywa przed telewizorem. Spędzamy w nich coraz więcej czasu. W dziesiątym numerze magazynu whtieMAD zebraliśmy przemyślane realizacje polskich architektów ze sprytnie zaplanowanymi wnętrzami i w taki sposób wydzielonymi strefami, aby mogły służyć także do pracy, uprawiania hobby i przyjmowania gości.

W dziale „Architektura” zwróćcie uwagę na łódzkie mieszkanie mieszczące się w kompleksie budynków będących kiedyś częścią starej fabryki papierosów. Architekci z pracowni 3XEL zmierzyli się z niewielką powierzchnią, która okazała się… niezwykle pojemna. W tym dziale znajdziecie też historię domu jednorodzinnego w Poznaniu, do którego budowy wykorzystano cegły ze starej poniemieckiej stodoły. Innym ciekawym tematem jest aranżacja wnętrz w mieszkaniu mieszczącym się w przedwojennej kamienicy w Warszawie. Architektka wyburzyła część ścian działowych, uwalniając tym sposobem ogromną przestrzeń.

Dział „Dizajn” to przegląd najlepszych projektów polskich twórców. Przyglądamy się pracom studentów oraz doświadczonych designerów. Przedstawione projekty łączy to, że powstały w naszym kraju. W rodzimych twórcach tkwi ogromny potencjał, a przedmioty ich autorstwa z powodzeniem mogą zdobić najważniejsze targi dizajnu na świecie.

numeru magazynu whiteMAD

Na kolejnych stronach przeczytacie wywiad Mariki Krystman z Rafałem Kwiczorem, ilustratorem, który w swojej pracy umiejętnie łączy sprzeczności. Za pomocą swojej wyjątkowej techniki nostalgię i smutek przedstawia w zabawny sposób. W dziale „Portfolio” zwracamy uwagę na modernistyczne osiedla mieszkaniowe, które na swoich zdjęciach uwiecznił Mateusz Szeliga. Jego zdjęcie zdobi też okładkę tego numeru whiteMAD.

Ale na początek zapraszamy do działu „Moda”. Kolekcja Joanny Prażmo zrobiła na nas ogromne wrażenie. Projektantka sięgnęła po elementy i materiały niekojarzone powszechnie z modą, uzyskując genialny efekt. Wiwat polscy projektanci!

Zamów z dostawą Pocztą Polską:

Lista działających salonów sieci Empik w Polsce (kolejność alfabetyczna):

Chełm (Pl. Kupiecki 11), Częstochowa (ul. NMP 63/65), Gdańsk (ul. Podwale Grodzkie 8), Gdynia (ul. Świętojańska 68), Gliwice (Rynek 4-5), Gniezno (ul. B. Chrobrego 11), Jelenia Góra (ul. 1-go Maja 16/18), Kraków (Rynek Główny 23), Legionowo (ul. Piłsudskiego 33), Poznań (ul. Ratajczaka 44), Racibórz (Rynek 5), Sopot (ul. Bohaterów Monte Cassino 63), Szczecin (Plac Wolności 6), Świnoujście (Władysława IV 32/1), Toruń (ul. Wielkie Garbary 18), Warszawa (Al. Zjednoczenia 25), Warszawa (Jana Kazimierza 46/54), Warszawa (Al. Komisji Edukacji Narodowej 55), Warszawa (ul. Nowy Świat 15/17), Warszawa Żoliborz (ul. Mickiewicza 27), Wrocław (Piłsudskiego 105), Zakopane (ul. Krupówki 11).

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły