Piękno polskiego dizajnu. Premiera kolekcji Oakywood MagSafe

Prosta forma, wyrafinowana estetyka i wielofunkcyjne rozwiązania – tak najkrócej można by opisać nową kolekcję polskiej marki Oakywood, stworzoną z myślą o użytkownikach innowacyjnych ładowarek Apple MagSafe.

Akcesoria Oakywood, produkowane w warsztacie u podnóża Tatr, wyróżnia przede wszystkim przemyślany i funkcjonalny design, precyzja wykonania oraz perfekcyjnie dobrane, naturalne materiały. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej kolekcji, która powstała we współpracy ze studiem projektowym Magdaleny Gembali: wszystkie produkty zostały zaprojektowane i wykonane tak, by były zarówno przyjemne dla oka i trwałe, jak też wygodne w użytkowaniu. Owalne i “miękkie” kształty, inspirowane poniekąd stylem Japandi, doskonale komponują się z designem urządzeń Apple.

Kolekcja Oakywood MagSafe składa się z czterech produktów: iPhone Stand, iPhone Wall Mount, iPhone Desk Shelf Mount oraz Apple Watch Stand. Każdy z nich jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach: kabel ładowarki można z łatwością ukryć, przewlekając go do tyłu przez niewielki otwór w oparciu, optymalny kąt nachylenia umożliwia ergonomiczne korzystanie z iPhone’a w trakcie ładowania, odpowiednio umiejscowiony środek ciężkości zapewnia stabilność i bezpieczeństwo.

Dużą zaletą akcesoriów z serii MagSafe jest także ich wielofunkcyjność, dzięki której możemy ładować iPhone’a czy Apple Watcha na różne sposoby, w zależności od potrzeb. Uchwyt na ładowarkę w formie metalowego krążka jest bowiem elementem ruchomym: można w każdej chwili wyciągnąć go z konstrukcji standu czy mounta i – wraz z ładowarką – położyć na biurku. Pozwala to na ładowanie iPhone’a w pozycji poziomej bez ryzyka ześlizgnięcia się urządzenia z blatu (co w przypadku korzystania z samej ładowarki MagSafe niestety może się zdarzyć).


Podobnie jak wcześniejsze produkty Oakywood, akcesoria z nowej kolekcji również zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, pozyskanych ze zrównoważonych źródeł. Dominuje tu lite drewno – dąb i orzech w naturalnych odcieniach, z widocznym usłojeniem, a także dąb malowany czarną bejcą. Drugim istotnym surowcem jest aluminium – to akurat nowość w Oakywood, ponieważ do tej pory elementy metalowe wykonywane były ze stali. Tym razem jednak stal znacznie zwiększyłaby ciężar całej konstrukcji, zwłaszcza w przypadku iPhone Standu, przez co akcesoria byłyby niezbyt wygodne w użytkowaniu. Zastosowanie aluminium pozwoliło osiągnąć optymalny ciężar i stabilność.

Rozwiązania wypracowane przez twórców kolekcji Oakywood MagSafe umożliwiają bardziej komfortowe i efektywne korzystanie ze sprzętów Apple – docenią to w szczególności osoby, dla których takie urządzenia, jak np. iPhone, są jednym z podstawowych narzędzi do pracy. Ponadczasowe połączenie estetyki i funkcjonalności oraz natury i nowych technologii sprawia, że trudno nie zgodzić się z claimem podhalańskiej marki: Your workspace. Reinvented.

PS więcej o twórcach marki Oakywood pisaliśmy TUTAJ.

źródło zdjęć: Oakywood

Czytaj też: Drewno | Meble | Biuro | Detal | Minimalizm | Ekologia | whiteMAD na Instagramie