Premiera ósmego numeru magazynu whiteMAD

W ósmym numerze magazynu whiteMAD zwracamy uwagę na ekologiczne problemy świata. Zebraliśmy artykuły, które dowodzą, że proekologiczne myślenie jest możliwe w każdej dziedzinie życia. Nowy numer magazynu whiteMAD znajdziecie w salonach Empik, Relay, InMedio oraz możecie go kupić w naszym sklepie online klikając tutaj.

Numer otwiera dział „Moda”, w którym przeczytacie o projekcie Śmieci autorstwa Niny Sakowskiej. Projektantka kilka lat gromadziła skrawki tkanin i resztki tworzyw, które następnie zmieniła w genialną i spójną kolekcję. Talent do projektowania wykazała też Julia Fusiecka, absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Młoda projektantka przygotowała kolekcję The Court, Court n°1, inspirując się tenisem lat 20. i 70. XX wieku.

W dziale „Architektura” zaglądamy do herbaciarni Happa to Mamew Poznaniu. Udało tam się stworzyć miejsce, dzięki któremu na chwilę można przenieść się do Japonii. A to za sprawą serwowanej tam smakowitej herbaty oraz tradycyjnych przekąsek.

W podróż ze smakiem zabiera nas Michał Szymko, który tym razem odwiedził Maroko. Tamtejsza architektura i tradycyjna kuchnia mogą zachwycić chyba każdego. W tym dziale zwróćcie też uwagę na dom jednorodzinny w Zielonej Górze, który został zaprojektowany tak, aby mógł z powodzeniem funkcjonować jako eleganckie biuro.

O tym, jak wykonać dobre zdjęcie z podróży, dowiecie się, czytając wywiad z Basią Kuligowskąoraz Przemysławem Niecieckimz PION Studio. Kreatywny duet już od kilku lat świetnie fotografuje architekturę. Poznacie też historię projektu, w ramach którego polscy architekci pomagają budować szkołę w Afryce.

W dziale „Design” przyglądamy się dwóm meblom, które zaprojektowała Paulina Sobczyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, oraz zaglądamy do znakomicie urządzonego mieszkania w Gdańsku.

Numer zamyka dział „Portfolio”, w którym publikujemy projekty młodych i zdolnych twórców. Wśród nich jest zdolny ilustrator Rafał Kucharczuk. W tym dziale publikujemy też zdjęcia wykonane przez Ivana Knyazeva. Fotograf ma na swoim koncie wiele niezwykłych projektów. Jednym z nich jest sesja Adaptation, w której do eleganckich, antycznych posągów doczepił elementy już z naszych czasów.