WYDARZENIA

Prezenty last minute? Targi Wzory na święta już w ten weekend!

W najbliższy weekend w Warszawie ruszają targi Wzory na święta. To ponad 180 ekowystawców, których produkty będzie można zdobyć w wyjątkowej przestrzeni Domu Braci Jabłkowskich. W tym roku organizatorzy nie tylko oferują możliwość zakupu tzw. prezentów z duszą, ale także zapraszają na cykl fantastycznych warsztatów.

Idea Wzorów poświęconych polskim twórcom sztuki użytkowej i przedmiotów ładnych z każdym rokiem okazuje się bardziej trafiona. Ilość wystawców, hołdujących nie tylko oryginalnemu wzornictwu, ale przede wszystkim realizujących misję eko produkcji, nieustannie wzrasta. Podobnie jest z odbiorcami, którzy coraz chętniej dokonują świadomych zakupów, rezygnując z taniego konsumpcjonizmu pod znakiem towarów z Chin na rzecz tego, co estetycznie piękne i stworzone pod ręką.

Szukając prezentów dla bliskich warto poszukać czegoś wyjątkowego, najlepiej oznaczonego tagiem #zerowaste lub #lesswaste, czego produkcja dodatkowo jest rodzima. Najlepiej też rozglądać się za upominkami, które posłużą dłużej niż przez chwilę, jak np. porcelana. Będąc na  Wzorach, warto pochylić się więc nad minimalistycznymi produktami marki Lutumursi. Kawa z filiżanki wyprodukowanej z miłością z pewnością będzie smakować wyjątkowo. Klienci szukający odważniejszego wzornictwa powinni skierować uwagę na oryginalne rzeczy wytworzone przez Otooto, oferującej różnego rodzaju mydelniczki, tace, podstawki na bużuterię i inne przedmioty wykonane z solidnych i pięknych materiałów. Zwolennicy elegancji oraz wysokiej jakości szkła i porcelany powinni odwiedzić stoisko Atelier Porcelany. Designerskie szkło i oryginalne wzornictwo zachwycą najwytrawniejsze gusta.

Szukając eko prezentów, można sugerować się samym materiałem. Wykonane z drewna, jednocześnie artystyczne i funkcjonalne biurowe przedmioty użytkowe to cecha rozpoznawcza rzeczy WellDone. Ponieważ jest to marka fundacji „Być razem”, zakup takiego prezentu to nie tylko decyzja zakupowa z ukłonem do Matki Natury, ale również cegiełka dołożona do wzmocnienia idei zrównoważonego rozwoju. Entuzjaści drewna, mający chrapkę na znacznie więcej niż przedmioty z drewna, powinni zajrzeć na stoisko Stolarni warszawskiej. Poznacie rzemieślników, którzy z drewna potrafią zrobić wszystko i to w duchu eko. Idea szacunku do natury również przyświeca twórcom marki R.oddity. Torebki, wykonane z włoskiej skóry garbowanej roślinnie, według pięknego, prostego designu, mają nie tylko gwarantować nietoksyczność produkcji i bezpieczeństwo dla alergików, ale także są uszyte ze skóry odzyskanej, stanowiącej produkt uboczny przemysłu spożywczego.

Entuzjaści praktycznych prezentów mogą skorzystać z oferty firmy Alba, proponującej niepowtarzalne kosmetyki, produkty do czyszczenia i wiele innych. Miłośnicy pięknych grafik czy plakatów mają szansę znaleźć coś dla siebie i to z pierwszej ręki – tj. kupując je od samych artystów, jak Marta Ignerska czy Marta Róża Żak. Fani prezentów inspirowanych innymi kulturami, koniecznie powinni odwiedzić Paititi, czyli „sklep holistyczny dla duszy i ciała”, oferujący wiele produktów dla poszukiwaczy relaksu, odpoczynku i harmonii.

Uwaga! To nie koniec wrażeń. Organizatorzy zadbali o nietypowe imprezy towarzyszące, czyli warsztaty dla gości Wzorów. Spotkanie z naturalnym barwienie, warsztat tworzenia świątecznych kolaży czy lasów w słoikach to tylko niektóre atrakcje czekające na odbiorców. Dwa dni w otoczeniu pięknych rzeczy, zapach świeżo palonej kawy i pierników z pewnością nie zawiedzie nikogo i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Targi Wzory na święta to obietnica zakupów, które zbliżają do świąt atmosferą ciepła i wzajemnej troski o siebie, innych i otaczający nas świat. To także przykład wydarzenia, które kształtuje gusta i dobre przyzwyczajenia. Rozwój świadomości ekologicznej i idące za tym decyzje zakupowe to pierwsze kroki do zmiany świata na lepsze.

Najbliższe Wzory na święta: 17-18 grudnia 2022

Warszawa, Dom Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25

Sobota 11:00-19:00

Niedziela 11:00- 18:00

Więcej informacji: www.wzorytragi.pl 

Czytaj też: Ceramika | Meble | Minimalizm | Rzeźba | Warszawa | whiteMAD na Instagramie

 

Recent Posts

Minimalistyczny dom pod Warszawą według projektu MOOD Architekci

Minimalistyczny dom pod Warszawą to projekt architektów z pracowni MOOD Architekci. Projekt domu w zwartej zabudowie…

20 marca 2023

Chodnik, który zapobiega podtopieniom. To projekt pracowni Snøhetta

Flyt - tak nazywa się chodnik, który zapobiega podtopieniom w miasta. System zaprojektowała norweska pracownia…

20 marca 2023

Mieszkanie z widokiem na Zatokę Gdańską. Ma 120 metrów kwadratowych.

Mieszkanie z widokiem na Zatokę Gdańską to najnowsza realizacja architektów z pracowni VZOROVO. Apartament na wynajem…

20 marca 2023

Lampy wiszące do salonu – czym kierować się przy wyborze?

Spośród wszystkich rodzajów oświetlenia sufitowego to właśnie lampy wiszące nastręczają nam największych trudności podczas aranżacji…

20 marca 2023

Adam Szczęsny i jego lampy 3D. Poznajcie Yam Yest Design

Z wykształcenia jest architektem, ale odnalazł inny sposób na życie. Adam Szczęsny założył firmę Yam…

19 marca 2023

Goetheanum w Dornach w Szwajcarii. Jest jak betonowy pałac

Majestatyczna bryła od niemal stu lat dominuje nad krajobrazem malowniczej miejscowości Dornach. Jej projekt wykonał…

19 marca 2023

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej