Projekt 87-metrowego mieszkania w Łodzi. Jest minimalistycznie i nowocześnie.

Projektowane mieszkanie znajduje się w jednym z nowopowstałych budynków wielorodzinnych w Łodzi. Pierwotny rzut zakładał trzy sypialnie, toaletę, łazienkę i salon połączony z aneksem kuchennym na powierzchni 87m2. Projekt 87-metrowego mieszkania stworzyli architekci z pracowni Studio Air

Architekci wykorzystali fakt , że mieszkanie ma orientację dwustronną – zostało ono podzielone na strefę dzienną i strefę sypialnianą. Dzięki czemu strefa dzienna ma dostęp do dużego tarasu o powierzchni 40m2, a strefa sypialniana z balkonem zorientowana na dziedziniec – tym samym odizolowana  od hałasu ulicy. Zaprojektowana strefa  wejścia jest jasnym podziałem pomiędzy dwoma funkcjami mieszkania.


Zamiast pierwotnie zaprojektowanej sypialni, która znajdowała sie w nowoprojektowanej strefie dziennej, powstało domowe biuro z wyjściem na taras, które także może służyć jako pokój gościnny.

Dwie planowane sypialnie w strefie nocnej zostały połączone tworząc dużą  sypialnie z wydzieloną garderobą , duża łazienka zaprojektowana jest jako strefa spa, a toaleta z pierwotnego projektu została powiększona w celu stworzenia miejsca mniejszej łazienki z prysznicem. Cały układ został zaprojektowany w celu zapewnienia komfortu wygodnego funkcjonowania  na większym metrażu.

Koncepcją projektową, oprócz funkcjonalności, było eksponowanie klasyków designu, aby właśnie one przyciągały wzrok w monochromatycznym wnętrzu, np. fotel Wassily zaprojektowany przez Marcela Breuera. Kolejnym akcentem w przestrzeni jest tapeta  na ścianie oddzielającej salon od strefy wejścia. Ascetyczne wrażenie podkreślone jest także wielkoformatowymi fotografiami i  prostym, geometrycznym oświetleniem, czy wyeksponowaną w części łazienki ścianą żelbetową.

Kuchnia mimo, że wizualnie połączona z salonem, została oddzielona barową wyspą stanowiącą tło dla części jadalnej. Minimalistyczne podjecie do wnętrza pozostawia możliwość tworzenia kolejnych warstw jego życia, gdy przez eksploatacje pojawia sie nowe elementy odwzorowujące osobowość  właścicieli.  

Czytaj też: Apartament | Mieszkanie | Wnętrza | Łódź | Modernizm

kontakt:
www- w budowie
https://www.facebook.com/studioairpl
ig: studioair.pl
mail: studioair.pl@gmail.com