Projekt studentki Uniwersytetu Artystycznego [PORTFOLIO]

ryj31


Autor: Agata Nowakowska

Uczelnia: Uniwersytet Artystyczny, Wydział architektury

Za pomocą właściwego oświetlenia można wydobyć z wnętrza wszystkie jego zalety oraz można stworzyć niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat…

Dlatego też wnętrze wymaga takiego źródła światła, które podkreśli jego walory, będzie je dopełniać i odpowiednio eksponować wpisując się w kontekst całości. Asortyment firmy Eugenius to głównie lampy natynkowe, podtynkowe, wiszące oraz kinkiety. Za pomocą prostego zabiegu, dodania dwóch stalowych ram do istniejących już opraw sufitowych, stworzyłam nową wartość, mającą na celu poszerzenie asortymentu o lampy wolnostojące. Lampa, choć duża w swej skali (174cm), imponuje jakością wykonania i szlachetnością materiału, którym jest proszkowane na czarny mat aluminium. Miękkie i ciepłe światło LEDowe ociepla jej majestatyczny, wręcz architektoniczny wygląd.

Projekt był realizowany przeze mnie na drugim roku studiów w Pracowni Projektowania Produktu. Prototyp lampy został wykonany dzięki porozumieniu z firmą Eugenius, która zgodziła się realizować projekt. Produkt zaprezentowany został w tym roku na Arenie Design.