Projekt siedziby PIS przy Nowogrodzkiej. Zastąpi obecną? 

O siedzibie PIS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie krążą legendy. Jedno jest pewne, jest to jeden z najpopularniejszych, najbardziej charakterystycznych i najbardziej kojarzonych budynków w stolicy. Jednak w tym wypadku sława mu nie służy.

Siedziba PIS mieści się przy ulicy Nowogrodzkiej 84/86. W zeszłym roku budynek w całości został wystawiony na sprzedaż. Według niepotwierdzonych źródeł, na które powołuje się Wirtualna Polska, cena budynku oscylowała w okolicy 7 milionów euro. Jednak do dziś nie znalazł się na nią żaden kupiec – jest to dość dziwne, zważywszy na lokalizację i adekwatną cenę. Eksperci wskazują, że budynek jest niesprzedawalny z kilku powodów. Po pierwsze konotacje wynikające z historii budynku, po drugie fakt, że budynek swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Po trzecie nowy inwestor musiałby nawiązać współpracę ze spółką Srebrna – co może okazać się ryzykownym posunięciem, patrząc na ostatnie wydarzenia związane z budową tzw. K-Towers.

Jednak dawniej to PIS miało własne plany na budowę nowej 7-kondygnacyjnej siedziby, a nawet wieżowca, który miałby stanąć obok niej, jednak plany co do drapacza chmur porzucono. Wcześniejszy plan przebudowy Nowogrodzkiej 84/86 zakładała odnowienie istniejącej bryły i zmodernizowanie całego otoczenia. Jak dowiadujemy się z artykułu Wirtualnej Polski do budowy nie doszło ze względu na trudne relację pomiędzy przedstawicielami spółki Srebrna, a zarządcą sąsiadujących działek, spółką Metropol.  Obecnie nie znamy dalszych losów budynku. Oto jak miała się prezentować nowa siedziba PIS!

źródło:
https://wiadomosci.wp.pl/tak-miala-wygladac-siedziba-pis-zapomniany-watek-w-sprawie-majatku-spolki-srebrna-6358659396806785a?fbclid=IwAR10ZQ_uKihix2WgcEHC6k3RHfuE0sXkgZinBOdEzxE0M6EGYoFhWWpC2J4

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły