Projekt wnętrz mieszkania w Szczecinie. Jest prosto i funkcjonalnie!

Projekt wnętrz mieszkania w Szczecinie zaprojektował Filip Raupuk. Lokal znajduje się w nieopodal centrum, w dzielnicy Gumieńce.  Mieszkanie zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa z małym dzieckiem. Głównym założeniem projektowym było pogodzenie industrialnego i unikalnego charakteru z jednoczesnym uzyskaniem przytulnego i domowego klimatu. 

Inspiracje do tego projektu architekci czerpali przede wszystkim z szeroko rozumianej loftowej stylistyki, a także z wielu postindustrialnych szczecińskich zabudowań, które w stanie nienaruszonym od kilkudziesięciu lat niestety niszczeją w oczach. To właśnie cegła rozbiórkowa z jednej ze Szczecińskich fabryk była swego rodzaju głównym natchnieniem i inspiracją do rozpoczęcia projektu właśnie o takiej industrialnej formie.


Cegła pojawia się w kilku miejscach:  na głównej ścianie w salonie, ponad blatem roboczym w kuchni otwartej na ten pokój,  a także za łóżkiem w sypialni. Przestrzeń dzienna została również płynnie połączona z holem wejściowym. Aby zachować maksymalną spójność, korytarz został utrzymany w podobnej stylistyce co reszta mieszkania – fronty zabudowy meblowej oraz płytki na posadzce są wykonane z takich samych materiałów jak te w kuchni. 

Głównymi materiałami użytymi w mieszkaniu jest oczywiście cegła, dębowe oraz orzechowe drewno, a także stalowe dodatki w kolorze miedzi i czerni. Tonacja kolorystyczna została utrzymana w stonowanych odcieniach, dających wrażenie ciepła i przytulności. Tłem dla całej kompozycji jest biel ścian i sufitów, a także szarości frontów meblowych. 

Wyjątkowego charakteru projektowanej przestrzeni nadaje sztuka, klimatyczne oświetlenie oraz część specjalnie zaprojektowanych do tego wnętrza mebli. Charakteryzują się one wysmakowanym, lecz mimo wszystko wyważonym wzornictwem. Całość tworzy spójne i niebanalne wnętrze,  które ma mieć pozytywny wpływ na przebywających w nim ludzi. 

O architektach: 
Filip Raupuk STUDIO ARCHITEKTONICZNE to firma o holistycznym podejściu do projektowania architektury w skali mikro jak i tej, która otacza nas na zewnątrz. Ukończone z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Architektury i Urbanistyki w Szczecinie, doświadczenie zawodowe zdobyte na polskim i duńskim rynku, ciągłe śledzenie najnowszych trendów oraz zainteresowanie innowacyjnymi technologiami w znacznej mierze ukształtowały język architektury, którym się posługuję. W projektowaniu stawiam głównie na oszczędność form, funkcjonalność, światło oraz stonowane kolorystycznie materiały o zróżnicowanych fakturach. Choć nie boję się wyzwań i realizuję różne wizje klientów, staram się, aby każdy projekt nawiązywał do idei minimalizmu poprzez m.in. prostotę, odpowiednie proporcje oraz oszczędność dekoracji i detali. Wykorzystując doświadczenie, nowoczesne technologie oraz współpracę z wieloma specjalistami materializuję marzenia klientów o przyjaznej i nietuzinkowej przestrzeni. Wierzę, iż estetyka i funkcjonalność architektury, która nas otacza ma wpływ na każdą sferę życia i jego jakość.” – dodaje Filip Raupuk

Nazwa projektu: Projekt wnętrz mieszkania w Szczecinie
Lokalizacja:  Szczecin
Fotograf: Sylwia Gudaczewska http://www.fotoarch-gudaczewska.pl/
Autor projektu: Filip Raupuk, Filip Raupuk Studio Architektoniczne, www.frstudio.pl
Metraż: 65 m2
Ilość pomieszczeń: 5
Rok projektu: 2018
Rok realizacji: 2019