Wnętrza kancelarii prawnej w Krakowie od The Line Studio. Robią wrażenie!

Wnętrza kancelarii prawnej to efekt pracy projektantów z pracowni The Line Studio. Przestrzeń wyróżnia dębowa mozaika pałacowa, która nadaje całości oryginalnego charakteru. Ponad 4-metrowe sufity sprawiają wrażenie i dają poczucie przestrzeni, przestronności i otwartości, a stolarka okienna i cała oprawa wokół okien przypomina o historycznej wartości i klasycznym stylu obiektu.

W pomieszczeniach znajduje się wiele elementów o wyjątkowym designie i wykończeniu. Wnętrza kancelarii są zaprojektowane w sposób funkcjonalny i praktyczny, tak aby zapewnić jak najlepsze warunki pracy dla pracowników i klientów.

W jednym z pokoi przede wszystkim uwagę przyciąga zaoblona szafa fornirowana dębem, która dodaje wnętrzu elegancji i wytworności. Jej kolor idealnie komponuje się z dębowym biurkiem na zamówienie, które wraz z lampą Tolomeo oraz fotelem Pumpkin, Ligne Roset tworzą stylowe miejsce do pracy.  Na ścianie wisi drzeworyt Marty Wojtuszek, stanowiący ciekawe dopełnienie aranżacji. Oświetlenie w postaci żyrandola Crown marki Nemo, wprowadza do wnętrza nutkę awangardy i nowoczesności.

Wejście do drugiego z projektowanych wnętrz od razu przyciąga uwagę zaprojektowaną na 5m szafą w fornirze jesionu. Fornirowane dębem biurka na zamówienie nawiązują kolorem do masywnego dębowego regału w ciemnym wybarwieniu z elementami kamienia. W głębi pokoju zwisa lampa marki Flos – Parentesi subtelnie oświetlając przestrzeń przy obrazie krakowskiego malarza – Stanisława Batrucha, który uzupełnia klimat pomieszczenia swoją oryginalnością i barwnymi akcentami. Fotel to projekt Edumnda Homy, gruntownie odrestaurowany przez tapicera, któremu towarzyszy kultowy projekt Malafor.

Kolejne pomieszczenia to m.in. prywatny gabinet, w których zaskakującym połączeniem są stylowe meble gdańskie z delikatnymi lampami Fun- Verpan. Projekt z roku 1964, tworzą okrągłe płatki macicy perłowej. Kontrast między lekkością i delikatnością lamp a masywnymi, drewnianymi meblami z antykwariatu tworzy niebanalną atmosferę tego pomieszczenia. Pokojem łączącym opisywane wcześniej pomieszczenia jest recepcja.


Zaprojektowana przez nas bryła to rzemieślnicza praca stolarza, ręcznie malowana o ciekawym trójwymiarowym wzorze. W sąsiedztwie znajduje się biała zabudowa z prostymi zdobieniami, która pełni funkcję użytkową z przeznaczeniem gospodarczym jak również służy do przechowywania dokumentów. Fotele Alky projektu Giancarlo Piretti dla Anonima Castelli oraz stolik wykonany na zamówienie z marmurowym blatem Emperador wspaniale wpisują się w charakter pomieszczenia. Wnętrze zostało okraszone kilkoma artystycznymi detalami- ręcznie wylepianą ceramiką marki GROPK oraz drzeworytem Marty Wojtuszek – opisują autorzy projektu.

W kancelarii znajduje się również sala konferencyjna, utrzymana w stonowanych kolorach. Brak w niej zbędnych elementów oraz dekoracji. Pomieszczenie przede wszystkim spełnia swoją funkcję.

Projekt: The Line Studio ( www.thelinestudio.pl )

Zdjęcia: Martyna Rudnicka

Zobacz również: Wnętrza | Biuro | Architektura | Architekt | Meble