Projektowanie wnętrz według Galerie Venis [WYWIAD]

Galerie Venis rusza z nowym pakietem wykańczania wnętrz GV Design. Dzięki niemu można szybko i łatwo zaplanować wygląd swojego przyszłego mieszkania. Równocześnie nastąpiła premiera nowego katalogu produktów, w którym znalazły się ikony designu od najlepszych producentów w Europie.

Rozmawiamy z Anną Czub, założycielką i dyrektor generalną Galerie Venis, która od 30 lat specjalizuje się w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Marka posiada salony, w których znaleźć można produkty od europejskich designerów – głównie to produkty włoskich i hiszpańskich producentów. Co ważne, dzięki Galerie Venis można urządzić wnętrze od a do zet. To znaczy, ustalając wcześniej budżet projektanci marki proponują produkty odpowiadające oczekiwaniom klientów.

Innowacyjny pakiet wykańczania wnętrz GV Design skierowany jest do klientów, którzy chcą wydobyć ze swojego mieszkania pełnię możliwości. W ramach współpracy dostępnych jest kilka pakietów wykańczania wnętrz, które oferują dostęp do produktów najlepszych europejskich marek.

Kamil Białas: Galerie Venis ma już 30 lat. Jak przez ten czas zmieniły się zwyczaje zakupowe na polskim rynku wnętrz? Dziś klienci oczekują innych usług niż na przykład dziesięć lat temu?

Anna Czub: Polski rynek przez ostatnie 30 lat przeszedł prawdziwą rewolucję. Po gwałtownej zmianie polityczno-gospodarczej, Polacy zapragnęli zaznaczyć swój indywidualizm także w swoich wnętrzach, co wcześniej było niemalże niemożliwe. Jako jedni z pierwszych w kraju opowiedzieliśmy na tę potrzebę. Sama głęboko wierzę, że to co nas otacza wizualnie ma niesamowicie mocny wpływ na nasze samopoczucie, codzienność, generalnie szczęście, dlatego misją Galerii Venis było zawsze ułatwianie Polakom dostępu do najlepszego designu. Mimo że trendy i potrzeby na rynku przeobrażają się przez cały czas, dbamy o to, by nasz zespół był responsywny na takie zmiany. Przez cały czas organizujemy dodatkowe szkolenia i wyjazdy na europejskie targi designu, żeby proponować naszym klientom najciekawsze nowe rozwiązania. Naszym zadaniem jest spełnianie marzeń klientów, ale też nawigowanie ich w taki sposób, aby finalny projekt był funkcjonalny, jakościowy i ponadczasowy.

A budżety? Pozwalamy sobie na więcej wysokiej jakości produktów?

Zdecydowanie tak. Mimo dynamicznie rozwijającej się sytuacji rynkowej, Polacy wciąż chcą inwestować w swoje mieszkania. Naszą filozofią jest jednak oferowanie jakościowych rozwiązań na różne budżety. Pakiet GV Design, który jest naszą główną ofertą, można również rozszerzać do swoich potrzeb. Oprócz tego oferujemy pakiet Optimal Selection, który jest najbardziej przystępną cenowo ofertą opartą na wyselekcjonowanych produktach z pakietu GV Design. Mamy również GV Freestyle, który jest formą współpracy stawiającą na piedestale indywidualne podejście do klienta i otwarcie najbardziej niestandardowe projekty. Stworzyliśmy również specjalną opcję dla osób kupujących mieszkanie pod wynajem GV Investor, która zapewnia zaprojektowanie, wykończenie i kompleksowe wyposażenie mieszkanie w standardzie ready-to-rent.


Z okazji urodzin przygotowaliście katalog, który jest źródłem inspiracji zarówno dla architektów wnętrz jak i klientów indywidualnych. Jak wyglądała praca nad jego stworzeniem?

Sam katalog (zobacz TUTAJ) jest tak naprawdę mapą pakietu GV Design. Kluczem było stworzenie selekcji produktów, które pozwolą na to, aby każde wnętrze stworzone na podstawie tej oferty mogło być skrojone idealnie pod klienta. Jesteśmy wrogami podejścia copy-paste, tak bardzo popularnego w większości ofert pakietowych na rynku, dlatego zależało nam na dużej dywersyfikacji materiałów i przede wszystkim wysokiej jakości wszystkich produktów. Nad katalogiem pracował nasz zespół, który składa się z liderów branży i młodych, wschodzących talentów środowiska architektonicznego. W zakresie pakietu są między innymi płytki, baterie i szafki marki stworzonej przez wizjonerów naszego biura projektowego, a także produkty prestiżowych hiszpańskich, włoskich, portugalskich i stworzonych w Abu Zabi brandów.

Galerie Venis udostępniła możliwość korzystania z nowych pakietów wykańczania wnętrz. Do kogo skierowana jest oferta?  

Nasze pakiety są skierowane do ludzi, którzy kupują lub planują kupić mieszkanie w stanie deweloperskim. Współpracę możemy zacząć na każdym etapie. Czasami klienci decydują się na wykończenie mieszkania w formie pakietowej zanim budynek, w którym będzie ich mieszkanie nawet powstanie. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, bo oszczędza dużo niepotrzebnego stresu i sprawia, że jesteśmy w stanie ruszyć z wykończeniem natychmiast po odebraniu mieszkania od dewelopera. Niektórzy jednak, przytłoczeni natłokiem pracy z jakim wiąże się tworzenie wnętrza na własną rękę, zwracają się do nas o pomoc już po odebraniu mieszkania.

A co jeśli klient ma ograniczony budżet? Szukacie “złotego środka”, by zadowolić zarówno jego oczy jak i portfel?

Każdy z naszych pakietów został stworzony tak, aby odpowiadał potrzebom klientów o różnych profilach. Dzięki naszemu 30-letniemu doświadczeniu skroiliśmy pakiety w taki sposób, aby spełniały oczekiwania osób stawiających na przystępne rozwiązania jak i najbardziej wymagających nabywców szukających sposobu, aby zrealizować swoje wnętrzarskie fantazje.

Jak w praktyce wygląda skorzystanie z usług? Zakładając, że zwraca się do was klient, który dziś odebrał klucze do swojego nowego mieszkania, niedużego, o powierzchni 45 m kw. Umawia się na spotkanie z projektantem i kiedy mógłby wprowadzić się do gotowego już wnętrza?

Decydując się na pakiet GV Design klient ma do dyspozycji indywidualne konsultacje z architektem z naszego design studio, z którym może wybrać materiały i omówić inspiracje do swojego wymarzonego mieszkania, które nasz specjalista przełoży na spersonalizowany projekt. Wiemy, że przyszli domownicy nie mogą doczekać się poranku w swojej nowej sypialni, więc działamy bardzo sprawnie. W ciągu maksymalnie 90 dni od przekazania nam kluczy jesteśmy w stanie przemienić szarą, cementową przestrzeń w ciepły i przytulny dom.

Zatem o nic nie musi się martwić? Może zapomnieć o wyjazdach do sklepów i zakupach?

Absolutnie tak. Dla przyszłych mieszkańców pozostaje relaks i ewentualnie zaplanowanie playlisty na parapetówkę. Zajmiemy się wszystkim – przygotowaniem propozycji wymarzonego wnętrza w oparciu o wymagania i inspiracje klienta, realizacją i nadzorem prac. Dodatkowym plusem naszych pakietów jest to, że klient otrzymuje 2-letnią rękojmię.

Hasło przewodnie oferty pakietów wykańczania wnętrz brzmi “Design inspirowany marzeniami”. Może pani powiedzieć, co kryje się za tym zdaniem?

Chcemy dać klientom opcję stworzenia przestrzeni, która będzie tłem do ich wymarzonej, przyszłej codzienności. Inspirujemy się nie tylko tą wizualną stroną, ale też tą życiową. W końcu tworzymy razem podłogę, po której czyjeś dziecko może stawiać pierwsze kroki, sypialnię, w której para może codziennie razem witać nowy dzień, salon, w którym na parapetówce będą tańczyć wszyscy najbliżsi przyjaciele. Wnętrza, które tworzymy, są płótnami na których ktoś będzie malował swoje życie. Naszym zadaniem jest, aby te płótna były jak najlepiej dopasowane do domowników.

W waszym portfolio jest mnóstwo produktów renomowanych marek, które pamiętam z targów w Mediolanie. W kwestii nowości, czy ma pani swoje ulubione pozycje?

Ostatnio odwiedziliśmy siedzibę naszego partnera Grupy Porcelanosa w Hiszpanii, który jest jednym z najważniejszych producentów ceramiki na świecie, oferującym meble, artykuły kuchenne i łazienkowe. To miejsce pełne inspiracji, gdzie obejrzeć możemy wszystkie aktualne trendy.

Jeśli chodzi o Mediolan, to tegoroczna edycja targów rozpoczyna się za tydzień i oczywiście będziemy tam wybierając produkty, które będziemy prezentować w naszych showroomach i katalogach.

Fenomenem wzbogacającym tegoroczny katalog jest również wprowadzenie naszego brandu GV Design. Płytki, armatura, ale również meble zaprojektowane są przez nasz warszawski zespół projektowy. Płytki tej marki wytwarzane są w zaufanych fabrykach w Walencji i we włoskiej prowincji Modena, armatura produkowana jest we wyspecjalizowanym zakładzie w Portugalii, a meble pochodzą z polskich wytwórni.

Więcej informacji o ofercie Galerie Venis znajdziecie na stronie www.galerievenis.pl.

Czytaj też: Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Meble | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.