Projektowanie z myślą o ludziach. Bezpłatne webinaria Geberit

Projektowanie uniwersalne zakłada stworzenie otoczenia, które będzie mogło być w taki sam sposób użytkowane przez wszystkich ludzi. Przestrzeń użyteczności publicznej ma szczególne znaczenie – powinna być przyjazna dla wszystkich i zapewnić komfortowe oraz samodzielne korzystanie dzieciom, osobom z niepełnosprawnościami czy seniorom. W jaki sposób połączyć różnorodne potrzeby i tworzyć projekty, które nie dyskryminują? O czym warto pamiętać, projektując łazienkę użyteczności publicznej? Tego dowiemy się podczas webinariów Geberit.

Projektowanie uniwersalne na przykładzie łazienki przedszkolnej i biurowej

Pierwsze bezpłatne webinarium odbędzie się 14 czerwca o godz. 13:00. Spotkanie będzie poświęcone projektowaniu uniwersalnemu na przykładzie łazienki przedszkolnej i biurowej. Panelistami będą: dr inż. arch. Agnieszka Labus (Fundatorka i Prezeska Zarządu oraz Ekspert LAB 60+), dr inż. arch. Iwona Benek (Wiceprezeska oraz Ekspertka LAB 60+) oraz Konrad Grabarek (Menedżer Regionu Geberit).

Zaproszeni goście opowiedzą, w jaki sposób łączyć różnorodne potrzeby i tworzyć projekty, które nie dyskryminują oraz o czym warto pamiętać, projektując łazienkę użyteczności publicznej. Przedstawią, jak wygląda projektowanie łazienek przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami oraz wskażą, co jest największym wyzwaniem przy realizacji projektów przedszkolnych. Podczas webinarium zostanie zaprezentowana Broszura przedszkolna ROZWIĄZANIA DLA PRZEDSZKOLI: ŁAZIENKA ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM, opracowana w gronie eksperckim.


Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium, wystarczy się zarejestrować, klikając w link TUTAJ. Wydarzenie online dostępne na fanpage’u OKK design.

Projektowanie przestrzeni użyteczności publicznej: łazienka w obiekcie przedszkolnym

Kolejne  bezpłatne webinarium odbędzie się 21 czerwca o godz. 12:00. Tematem spotkania będzie projektowanie przestrzeni użyteczności publicznej na przykładzie łazienki w obiekcie przedszkolnym. Panelistami będą: arch. Józef Franczok (Współzałożyciel pracowni PORT) i Aleksandra Taciak (Specjalista ds. marketingu handlowego Geberit).

Podczas spotkania zaproszeni eksperci przedstawią wytyczne ergonomiczne i funkcjonalne dla przestrzeni łazienkowej przeznaczonej dla dzieci. Zdradzą, jak odpowiednio zaprojektować łazienkę przystosowaną do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W trakcie webinarium zostanie przedstawiona Broszura przedszkolna ROZWIĄZANIA DLA PRZEDSZKOLI: ŁAZIENKA ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM. Organizator webinariów: Geberit

Patroni medialni: Magazyn whiteMAD, Elle Decoration, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, MAGAZIF.com, Foorni.pl, Example.pl, Exspace.pl, Designteka.pl, Weranda, AMBIENTE.info.pl, Arch_App

Czytaj też: Wydarzenia  | Łazienka | Wnętrza | Ceramika | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe