Proste i nowoczesne oprawy – oświetlenie ogrodu według AQForm

Kto z nas nie lubi spędzać letnich wieczorów na tarasie? A jeśli dodamy do tego nastrojowe oświetlenie, to otoczenie zaczyna nabierać wyjątkowego klimatu. Jakie oświetlenie ogrodu wybrać, aby sprawdziło się niezależnie od pory dnia i roku? Polski producent oświetlenia – marka AQForm, przygotowała dla nas aż trzy propozycje opraw, które zachwycają nie tylko swoją funkcjonalnością, ale i designem!

Poznaj kolekcję opraw AQForm do użytku zewnętrznego. Dzięki nim w ciekawy sposób ozdobisz elewację, zaakcentujesz światłem rośliny oraz oświetlisz drogę do domu!

LEDPOINT – rozświetl swoją elewację

Elewacja to często znak rozpoznawczy budynku, a oryginalna fasada wymaga odpowiedniej oprawy. Z tym zadaniem świetnie poradzi sobie LEDPOINT, niewielki kinkiet, który zwłaszcza w grupie kilku opraw, maluje światłem wyjątkowe wzory, ożywiając elewację po zmroku. Wieczorem sposób oświetlenie fasady decyduje o tym, w jaki sposób odbieramy bryłę budynku, a wyraziste światło kinkietów LEDPOINT podkreśli jego trójwymiarowość.

Rodzina opraw LEDPOINT charakteryzuje się niskim olśnieniem, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza podczas wieczornych spacerów. Co więcej, oprawa wyróżnia się wysoką klasą szczelności IP65. Co to oznacza w praktyce? Nie straszny jej deszcz czy śnieg. Do wyboru mamy dwie wersje oprawy: okrągłą i kwadratową, obie z precyzyjnym światłem skierowanym w dół, w górę lub w dół i w górę.

LEDPOINT:

DART – zaakcentuj detale

DART to propozycja wprost idealna, jeśli potrzebujemy światła, które zaakcentuje to, co najpiękniejsze w ogrodzie. Zadba o detal. Kolekcja dzięki źródłu o niewielkiej mocy 4W, pozwala uniknąć zanieczyszczenia światłem oraz wysokich rachunków za prąd. Dlatego to wyjątkowo dobry wybór, jeśli zależy nam na nastrojowym zaakcentowaniu najciekawszych elementów ogrodu. Warto również zwrócić uwagę na  wysoki współczynnik oddawania barw CRI>90 – dzięki czemu DART podkreśli soczystość zieleni. Oprawę wyróżnia też możliwość regulacji wysokości i nachylenia reflektora, przez co jeszcze lepiej dostosowuje się do konkretnych potrzeb.

DART pozwala subtelnie zaakcentować ulubione krzewy lub rośliny ozdobne, a moc źródła światła jest dobrana tak, żeby nie stworzyć efektu „zanieczyszczenia” światłem.

DART:

SLUP –  rozświetl drogę do domu

Aby zapewnić bezpieczeństwo po zmroku, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie ogrodowych alejek. Z tym zadaniem świetnie poradzi sobie kolekcja SLUP, która skutecznie oświetli ścieżkę czy podjazd. Poza odpornością na deszcz i śnieg, oprawie niestraszne są uderzenia piłką, kiedy zabawa wymknie się dzieciom spod kontroli.

Minimalistyczne słupki definiują przestrzeń, wyznaczają kierunek poruszania się oraz ułatwiają orientację. Wszystko w trosce o Twoje bezpieczeństwo oraz łatwość przemieszczania się. Wysoki komfort wizualny chroni wzrok użytkownika przed nieprzyjemnym olśnieniem, a CRI>90 zapewnia właściwe odwzorowanie barw. SLUP może pochwalić się także niezwykle łatwym montażem, dlatego tym bardziej dobrze sprawdzi się w przestrzeni przed domem lub hotelem.

Oświetlenie pełni istotną rolę nie tylko we wnętrzach, ale i buduje nastrój wokół naszego domu. Co więcej, bardzo często zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Wybierając oprawy zewnętrzne, warto kierować się tym, co dany produkt ma oświetlać i na jakim efekcie nam zależy. Swoje oświetlenie do ogrodu możesz wybrać na stronie www.aqform.com.

Czytaj też: Zieleń | Oświetlenie | Dom | Detal | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

SLUP:

Artykuł sponsorowany.