Siła spokoju. Proste wnętrza apartamentów od Loft Kolasiński

Architekci z pracowni Loft Kolasiński przyzwyczaili nas do prostych i ponadczasowych rozwiązań wnętrzarskich, w których prym wiodą meble wykonane na miarę. Tym razem pokazujemy wnętrza trzech apartamentów, które znajdują się w maleńkiej wsi pod Szczecinem.

Architekci pracowni Loft Kolasiński przygotowali projekt wnętrz trzech niezależnych apartamentów agroturystycznych o powierzchni 80 m kw. każdy. Wszystkie znajdują się w jednym budynku. Apartamenty składają się z salonu połączonego z kuchnią i jadalnią, łazienki i dwóch sypialni na piętrze.

Obiekt został stworzony z myślą o gościach ceniących spokój i wypoczynek w otoczeniu lasów. Do produkcji wyposażenia i wykończenia mieszkania użyte zostały naturalne materiały takie jak drewno, kamień, stal, beton, lniane tkaniny i wełna.

Specjalnie z myślą o tym miejscu studio Loft Kolasiński wykonało projekty schodów, mebli, stolarki stalowej i tekstyliów. W ten sposób apartamenty zyskały unikalne stoły, stoliki kawowe, stoliki nocne, ławy, łóżka i biblioteki. Niepowtarzalne są również drzwi, karnisze, lustra i nawet pościel.

W projekcie zostały wykorzystane klasyczne meble, lampy i akcesoria między innymi projekty Sergio Saporitiego, Arne Jacobsena czy Vernera Pantona. Sam budynek, w którym znajdują się mieszkania, został zbudowany z wykorzystaniem tradycyjnej technologii szkieletowej z materiałów tradycyjnych i ekologicznych. Przykładami są tutaj beton konopny i cegły rozbiórkowe.


Co ciekawe, wewnętrzne tynki gliniane zostały wykonane ręcznie, a większość elementów drewnianych pochodzi z odzysku.

Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów. Stale poszerza grono współpracujących z nimi specjalistów rzadkich dziedzin, by móc wykonywać unikalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty wnętrz. Niejednokrotnie realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów.

fot. Michał Szałkiewicz  (www.ne-no.com)

źródło: Loft Kolasiński (www.loft-kolasinski.com)

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Styl Japandi |  Szczecin | whiteMAD na Instagramie