Prosty sposób na biegowy sklep. To nowy projekt pracowni trabendo.

Biegowy sklep Natural Born Runners znajduje się w Poznaniu. Projektując jego wnętrze architekci korzystali z prostych i tanich rozwiązań. Niewielki budżet pozwolił jednak osiągnąć oryginalny efekt.

Sklep biegowy Natural Born Runners ma 100 m kw. powierzchni. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni trabendo., którzy wprost przyznają, że korzystali z niskobudżetowych rozwiązań. We wnętrzu widoczne pozostały niemal wszystkie elementy konstrukcyjne. Architekci unikalni zabudów, szpachli i tynków, stawiając na szczerość projektowanych rozwiązań.

Dawne otwory montażowe, przejścia instalacyjne, liczne ubytki czy uszkodzenia pozostały widoczne, nadając wnętrzu charakterystycznego sznytu – opisują architekci.

Wierzchnią warstwę betonowej wylewki w przestrzeni sprzedaży pokryła farba w kolorze tartanu, stosowana najczęściej w obiektach przemysłowych.

Charakter wnętrza buduje podłoga. Znaleźć na niej można trzy biegowe tory, wymalowane na posadzce, które stały się miejscem krótkich przebieżek. Charakterystyczny rysunek posadzki ma swoje odzwierciedlenie w pasmach opraw oświetleniowych, które korespondują z torami biegnącymi na poziomie posadzki, dynamizując wnętrze Natural Born Runners.


Pracownię trabendo. założyli architekci Łukasz Nowak oraz Katarzyna Stawarz-Nowak. Pracownia specjalizuje się w projektowaniu budynków prywatnych i publicznych oraz wnętrz. Więcej realizacji pracowni znajdziecie w naszych artykułach klikając TUTAJ.

projekt: trabendo.

fot: Katarzyna Osikowska – Tasz / Pietruszka Fotografia

Czytaj też: Identyfikacja wizualna | Sklep | Wnętrza | Poznań | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie