Mieszkanie w Pruszkowie

Prosty sposób na ładne wnętrze. Mieszkanie w Pruszkowie od Studio Projekt

Czteropokojowe mieszkanie znajduje się w Pruszkowie, wnętrze zaprojektowali Estera i Robert Sosnowscy prowadzący pracownię Studio Projekt.

Właściciele mieszkania wiedzieli, jakiego wystroju oczekują, dlatego sami poszukali w Internecie projektantów, którym poczuciu estetyki będą mogli zaufać. Apartament w Pruszkowie to obszerny salon połączony z aneksem kuchennym, trzy sypialnie: master bedroom i pokoje synów oraz łazienka i hol. Strefa dzienna utrzymana jest w konsekwentnej kolorystyce. Najwięcej tu drewnianych elementów wykonanych z dębu w naturalnym wybarwieniu. To właśnie one wraz z podłogą stwarzają ciepły, domowy klimat. Zaletą wybranych paneli podłogowych jest to, że są bardzo odporne na uszkodzenia oraz wodoodporne, nadają się więc także do wykorzystania w aneksie kuchennym.

Aneks kuchenny zajmuje całą jedną ścianę salonu, mimo to nie przytłacza wnętrza. Wszystko dzięki ujęciu całości zabudowy w czarną ramę oraz decyzji o zróżnicowaniu wykończenia frontów kuchennych – dolne – dębowy fornir, górne – matowe, jasnoszare płyty meblowe Forner. Także kuchenny blat i pas delikatnego kwarcu chroniący ścianę nad nim sprawiają, że całość nie dominuje we wnętrzu salonu.

Mieszkanie w Pruszkowie


Salon zdobi dębowy mebel do przechowywania, który wykonany został na zamówienie wedle pomysłu Studio Projekt. Część regału to otwarte półki. Druga, zamykana to barek, ukryty za ryflowanymi drzwiami. Ryflowane panele dębowe pojawiają się również jako akcent dekoracyjny nie tylko w salonie, ale też w holu. Stanowią one zapowiedź tego, czym wyróżnia się strefa dzienna.

Wzrok przyciągają efektowne tapety, które pojawiają się w pokoju dziennym, dziecięcym i łazience. Ciekawie prezentuje się tapeta przedstawiająca niebo w rozgwieżdżoną noc, którą właściciele mają w swojej sypialni. Dzięki usunięciu grzejnika (we wnętrzu zainstalowano ogrzewanie kanałowe) można było wygospodarować miejsce nie tylko na pokaźnych rozmiarów szafę, lecz również na regał na książki i niewielkie miejsce do pracy.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Łazienka | whiteMAD na Instagramie

Mieszkanie w Pruszkowie – fot. Fotomohito, źródło: Dekorian Home

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły