Przebudowa domu z lat 90-tych w Bielsku-Białej od Yatta Architekci

Przebudowa domu to niełatwe zadanie, z którego z twarzą potrafią wyjść tylko najbardziej pomysłowe i doświadczone zespoły projektowe. Właśnie tak było w tym przypadku.  Przebudowa domu z lat 90-tych w Bielsku-Białej, za którą odpowiadała pracownia YATTA ARCHITEKCI wyszła naprawdę dobrze.

Projektantom udało się całkowicie zmienić charakter budynku mieszkalnego z lat 90. Przywiązani do miejsca inwestorzy postawili im za zadanie powiększenie salonu oraz odświeżenie elewacji. Największym wyzwaniem dla architektów było zaprojektowanie rozbudowy tworzącej razem z istniejącym budynkiem spójną i proporcjonalną całość. W celu zmiany proporcji budynku podzielono go na jasny parter i ciemną ścianę szczytową.


Usuwając okapy odchudzono dach, który był dominującą częścią starego budynku. Dla lepszego połączenia wnętrz z ogrodem powiększono istniejące okna, a w nowej części pojawił się zadaszony taras, z panoramicznym widokiem na okolicę. Po rozbudowie obiekt nabrał eleganckiego horyzontalnego charakteru. Zdaniem inwestora bardzo poprawiła się jakość przestrzeni zarówno w budynku jak i na działce.

O architektach:

YATTA ARCHITEKCI – projektowanie architektoniczne wymaga specjalistycznej wiedzy oraz pasji. Właśnie tym charakteryzuję się zespół YATTA ARCHITEKCI. Pracownia zajmuje się architekturą mieszkaniową, usługową oraz przemysłową. Klientom proponuje rozwiązania energooszczęne, minimalistyczne i funkcjonalne. Dla jej projektantów bardzo ważne jest tworzenie wartościowych przestrzeni, które podnoszą poziom życia ich użytkowników i otoczenia.