Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego w Poznaniu

Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego w Poznaniu. Odnowiono też boisko!

Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego nr 1 przy ulicy Solnej w Poznaniu została zainicjowana przez działacza społecznego i wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 Zbigniewa Burkietowicza. 

Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego w Poznaniu to projekt, na który czekało wielu mieszkańców stolicy wielkopolski. Założeniem projektu było wyeksponowanie tonącej w zieleni, płaskiej wyspy z polami do gry. Pierwszy etap prac budowlanych obejmował wykonanie boisk sportowych wraz z łączącym je placem, nazwanym w projekcie „sercem”. Cały obszar wyłożono niebieskim tartanem, boiska wyznaczono białymi liniami, a przestrzeń wspólną wzbogacono dodatkowymi grafikami. Największe boisko jest wielofunkcyjne.


Przystosowano je do wymogów 4 dyscyplin sportowych. Mniejsze boisko przeznaczone jest do gry w koszykówkę oraz unihokeja. Oba otoczono siatkowymi piłochwytakami, które zapobiegają ucieczce piłek poza obszar gry. W sercu kompleksu znajduje się miejsce na rozgrzewkę przed meczem, ćwiczenia, przerwę na łyk wody oraz wypoczynek po wysiłku. Obszar ten działa jako element spajający poszczególne przestrzenie.

O architekcie: 
Hugon Kowalski polski architekt urodzony w 1987 roku. Ukończył studia na Wydziale Wzornictwa i Architektury na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2010 pracuje jako asystent kierownika Katedry Architektury i Urbanistyki UA w Poznaniu. Za swój projekt dyplomowy Porozmawiajmy o śmieciach poruszający problem slumsów w Bombaju, którego promotorem był Robert Konieczny, otrzymał jako pierwszy Polak nagrodę Archiprix International Hunter Douglas Awards za najlepszy dyplom architektoniczny na świecie obroniony w latach 2009-11. W 2010 na IV roku studiów założył własną pracownię, UGO Architecture, którą rozwija do dziś. Jego projekty prezentowane były na wystawach: Seul Design Fair w 2011, w Mediolanie na MadEXPO, w Bolonii podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa Ekologicznego w 2010, w Cube Gallery w Manchesterze na wystawie organizowanej przez Królewskie Stowarzyszenie Architektów Wielkiej Brytanii w 2009.

Czytaj też: Urbanistyka | Polska | Poznań | Dzieci | Metamorfoza | Renowacja

PROJEKTY: 2016-2017
REALIZACJA: 2019
POWIERZCHNIA: 1725 M2
TYP: SPORT
PROEJKTY: UGO.COM.PL
ZESPÓŁ: HUGON KOWALSKI, ANNA SZCZEPANIAK, PAWEŁ FURMANOWSKI, SONIA DUBOIS
ZDJĘCIA: DAWID MAJEWSKI
źródło: materiały prasowe / ugo.com.pl