Przebudowa ul. Legionów i Cmentarnej w Łodzi

Przebudowa ul. Legionów i Cmentarnej w Łodzi. Tak zmienia się centrum Łodzi!

Przebudowa ul. Legionów i Cmentarnej w Łodzi obejmie wymianę nawierzchni oraz poprawę funkcjonalności w ruchu drogowym. W ramach remontu na styku ul. Cmentarnej (na odcinku od ul. Legionów do ul. Ogrodowej) oraz ul. Legionów (na odcinku od Pl. Wolności do ul. Żeligowskiego) powstanie zrewitalizowany skwer. Projekt przebudowy powstał w pracowni Biuro Projektowe BPK Poznań (http://bpk-poznan.com.pl). 

Miasto Łódź wskazało najkorzystniejsze oferty w przetargu na przebudowę układu drogowego ul. Legionów (na odcinku od Pl. Wolności do ul. Żeligowskiego) oraz ul. Cmentarnej (na odcinku od ul. Legionów do ul. Ogrodowej). Prace obejmą również infrastrukturę techniczną, meble miejskie oraz przebudowę ul. Cmentarnej w śladzie planowanego przedłużenia ul. Karskiego.

Przebudowa ul. Legionów i Cmentarnej w Łodzi została podzielona na trzy części. Część I obejmuje odcinek ul. Legionów od pl. Wolności do ul. Gdańskiej. Przedmiotem części II jest odcinek ulicy od ul. Gdańskiej do ul. Żeligowskiego, a III – ulicy Cmentarnej.


W piątek, 3 czerwca, został wybrany wykonawca – dla wszystkich części jest to konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania. Wykonawca zaproponował 50 mln zł dla części I, 40,2 mln zł dla części II i 26,4 mln zł dla części III.

Przed inwestorem kontrola przeprowadzonej procedury przez UZP, po pozytywnej opinii będzie można podpisać umowy z wykonawcą. Start prac budowlanych planowany jest jesienią tego roku. Inwestycja ma zostać wykonana do końca sierpnia 2023 r.

źródło: https://uml.lodz.pl/ wizualizacje: Biuro Projektowe BPK Poznań / http://bpk-poznan.com.pl

Zainteresował Cię ten temat? Więcej na temat rewitalizacji Łodzi przeczytasz tutaj: 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły