Przebudowa ulicy Ogrodowej w Łodzi. To będzie wizytówka miasta

Prace nad przebudową ulicy Ogrodowej w Łodzi trwają od kilku lat. Wkrótce rozpocznie się ich ostatni etap. Wyremontowane zostaną trzy charakterystyczne ceglane domy robotnicze.

Ulica Ogrodowa w Łodzi ma szansę stać się architektoniczną wizytówką miasta. Realizowany jest tam kompleksowy program rewitalizacji. Zmieni się nie tylko nawierzchnia ulic i chodników, ale powstają miastotwórcze gmachy, pozytywnie wpływające na wygląd tej części miasta. To właśnie w pobliżu ulicy Ogrodowej znajduje się budynek hotelu PURO, który niedawno zdobył Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego dla budynku, zaprojektowanego przez wielkopolskich architektów, poza administracyjnymi granicami tego województwa (kategoria: dzieło eksportowe). Projekt PURO powstał bowiem w poznańskim biurze ASW Architekci. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Przy Ogrodowej stoją też trzy budynki robotnicze, w których powstaną hostel, mieszkania do wynajęcia oraz przestrzenie biurowe. Całość uzupełnią zielone podwórka. Miasto zamierza odnowić wszystkie trzy domy, które znajdują się przy ul. Ogrodowej 24, 26 i 28. Do realizacji projektu miasto chce zaprosić prywatnego inwestora.

ulicy Ogrodowej


Oferta, którą przygotowaliśmy powinna spełnić oczekiwania wszystkich: jeśli ktoś chce zatrzymać się w Łodzi na weekend w świetnym miejscu – będzie tu dla niego klimatyczny hostel. Jeśli chciałby wynająć mieszkanie z widokiem na wspaniałą przędzalnię – to właśnie tutaj. A może chce mieć biuro w kapitalnym miejscu w centrum, tuż obok Manufaktury i rzut beretem od ul. Piotrkowskiej? Także ich tu nie zabraknie. Super lokalizacja, niezwykła architektura i zrewitalizowane sąsiedztwo – to wszystko znajdziemy przy ul. Ogrodowej – zaznacza wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

Szanse, na stworzenie architektonicznej perełki są duże. Ceglane budynki, które mają zostać zrewitalizowane mają łącznie aż 30 tys. m kw. powierzchni. Urzędnicy pod koniec stycznia lub na początku lutego ogłoszą postępowanie, w którym ogłoszą szczegóły planu rewitalizacji tej części ulicy Ogrodowej.

Czytaj też: Łódź | Zieleń | Cegła | Renowacja | Kamienica

źródło: UM Łódź